ДОДИК СТИГАО У СУД БИХ: Дочекан песмом и аплаузом, велики број грађана пружио подршку председнику РС (ВИДЕО)

Марко Колашинац
Марко Колашинац

29. 01. 2025. у 13:30

ПРЕДСЕДНИК Републике Српске Милорад Додик стигао је у Суд БиХ, а испред комплекса правосудних институција у Сарајеву, дочекали су га многобројни грађани уз повике "Миле, Миле!" и уз песму "Свилен конац".

ДОДИК СТИГАО У СУД БИХ: Дочекан песмом и аплаузом, велики број грађана пружио подршку председнику РС (ВИДЕО)

Foto: Shutterstock

Подршку су дошли да пруже и српски члан Председништва БиХ Жељка Цвијановић, премијер Републике Српске Радован Вишковић, министри у Влади Српске, посланици у Народној Скупштини.

Присутни су и министар спољне трговине и економских односа у Савету министара Сташа Кошарац, министар финансија и трезора Срђан Амиџић, српски посланици у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ и представници организација проистеклих из Одбрамбено-отаџбинског рата.

Ту је и велики број одборника у локалним заједницама, директора јавних предузећа, као и бројни републички и локални функционери.

Додику и в.д. директору Службеног гласника Милошу Лукићу суди се "због непоштовања одлука Кристијана Шмита".

Данашње рочиште одржава се након два месеца, због неопходног опоравка Додика од хируршког захвата на једњаку и желуцу који је имао почетком децембра у Београду.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ГАВРИЛОВА МАЈКА И МОЈ ПРАДЕДА...: Принцип ПРЕДАК нашег познатог певача (ФОТО)