МОНСТРУОЗАН ПЛАН САРАЈЕВА: У плану отмица Милорада Додика

ВИШЕ од 30 полицајаца, припадника МУП-а Унско-санског кантона и неколико припадника Специјалне полиције из Бихаћа део су монструозног плана који има за циљ дестабилизацију Републике Српске, ексклузивно сазнаје "Проверено" од извора из обавештајне агенције БиХ.

МОНСТРУОЗАН ПЛАН САРАЈЕВА: У плану отмица Милорада Додика

Фото: Tanjug/AP

Добар део обавештајаца укључен је у овај план. Како тврди извор, већ неколико дана у МУП-у УСК трају припреме полицајаца и специјалаца да у цивилу уђу у Републику Српску, тачније у Бањалуку, и покушају отмицу председника Републике Српске како би га пребацили на територију Федерације БиХ.

За такав монструозан потез, односно план, постоји и депеша послата на петнаестак адреса као део оперативног плана упада на територију Републике Српске, тврди наш извор. У тој депеши се помињу ОБА и СИПА.

У МУП-у УСК већ данима влада прави хаос, а чак нико не комуницира са неколико Срба који тамо раде. Оно чега се сада највише страхује јесте могућност да су неки полицајци у цивилу већ стигли у Бањалуку и друга места у близини ентитетске линије.

Део плана из депеше јесте и праћење кретања Милорада Додика, па уколико би био у близини међуентитетске границе, да га буквално отму и пребаце у Федерацију, а затим у Сарајево.

(Проверено)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)