О ЖАЛБАМА НА РОЧИШТУ 12. ЈУНА: Апелација Суда биХ донела одлуку у процесу против Додика

Срђан Мишљеновић

28. 05. 2025. у 13:52

ЈАВНА седница већа Апелационог одељења у предмету против Милорада Додика, председника Републике Српске и Милоша Лукића, в. д. директора "Службеног гласника Републике Српске", заказана је за 12. јун.

О ЖАЛБАМА НА РОЧИШТУ 12. ЈУНА: Апелација Суда биХ донела одлуку у процесу против Додика

Додик испред суда фото БЗдриња

 Судија Сена Узуновић, која је у првостепеном поступку осудила Додика на годину дана затвора и шест година забране политичког деловања, а Лукића ослободила, упутила је недавно жалбе Апелационом већу Суда БиХ, након чега је почео другостепени поступак. На поменутом рочишту, Тужилаштво БиХ и одбрана председника Српске образложиће жалбе.

Додику се суди због непоштовања одлука Кристијана Шмита, којег Српска не признаје за високог представника у БиХ. Такође чланове Кривичног законика БиХ по којем се суди Додику, је наметнуо Шмит.

Закон о Суду БиХ неприхватљив за РС

ВЛАДА РС донела је закључак којим се не прихвата Предлог закона о Суду БиХ, који ће по предлогу посланика Предрага Којовића да се нађе на дневном реду у Парламенту БиХ. Влада РС сматра да је концепт Предлога закона о Суду БиХ, који је предложио посланик Предраг Којовић потенцијално штетан за РС и њене надлежности и овај закон без подршке посланика из РС неће проћи у Парламенту БиХ.

Горан Бубић, адвокат председника Републике Српске Милорада Додика, рекао је да још није добио позив из Суда БиХ за седницу Апелационог већа Суда БиХ. Он је казао да је позив вероватно упућен поштом, те да би могао стићи ове седмице. Поручује да је одбрана спремна за рочиште кадгод оно било заказано.

Апелационо веће које ће донети другостепену пресуду Милораду Додику и Милошу Лукићу чине судије Хилмо Вучинић, Станиша Глухајић и Амела Хускић. Они су изабрани Системом за аутоматско управљање предметима у судовима (ЦМС).

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРЕТПОСТАВЉАМ ДА ЈЕ ЗАТО СКИНУЛА ПОЈАС Огласио се власник агенције у којој је страдала девојка, Тијана махала пријатељима на плажи

"ПРЕТПОСТАВЉАМ ДА ЈЕ ЗАТО СКИНУЛА ПОЈАС" Огласио се власник агенције у којој је страдала девојка, Тијана махала пријатељима на плажи

НОВОСАЂАНКА Тијана Р. (19), која је погинула 28. маја у застрашујућој несрећи у Будви, током парасејлинга, била је потпуно безбедна у седишту које је сајлама везано за падобран, који вуче глисер.

29. 05. 2025. у 14:31

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.

28. 05. 2025. у 09:45

ПОЗНАТИ ХРВАТСКИ ПОЛИТИЧАР СНИМИО ПОРНО ФИЛМ Његова партнерка га обрукала: Ипак је бољи у политици! (ФОТО/ВИДЕО)

ПОЗНАТИ ХРВАТСКИ ПОЛИТИЧАР СНИМИО ПОРНО ФИЛМ Његова партнерка га обрукала: "Ипак је бољи у политици!" (ФОТО/ВИДЕО)

БИВШИ хрватски политичар и саборски заступник Иван Пернар, чија је странка прошле недеље након стечаја избрисана из регистра, има нову "каријеру". Одлучио је да се опроба у снимању филмова за одрасле, а пре неколико дана је објавио и да је снимио свој први филм и то са порно глумицом Маријом Задравец, познатијом под надимком Свит Мери (Sweet Mary).

29. 05. 2025. у 14:49

Коментари (0)

ТЕНИСКИ ШОК: Горан Иванишевић има нови посао, ево чији је тренер постао!