ВУЧЕВИЋ: Мудром политиком чувамо Републику Српску и Србију

Novosti online

07. 06. 2025. у 13:48

ПРЕДСЕДНИК Српске напредне странке и саветник председника Републике Србије за регионална питања Милош Вучевић, присуствовао је 10. скупштини Уједињене Српске.

ВУЧЕВИЋ: Мудром политиком чувамо Републику Српску и Србију

Фото: Видео Плус

Вучевић је овом приликом послао важну поруку јединства свих Срба у изазовним и сложеним тренуцима кроз које пролазе Србија и Српска.

- Хвала вам на позиву, част је данас бити са вама, част је бити у Српској, у Бања Луци. И поред ове свечане и радне атмосфере сигуран сам господине Стевандићу да нисте имали сложеније околности под којим одржавате скупштину ваше странке. Наравно те околности у најмању руку зависе од ваше странке, говорим о околностима које нас окружују као српски народ. Ову скупштину одржавате када се спроводи систематски напад на наш народ, добро осмишљен. 30 година константног одузимања оног што је Република Српска бранила и одбранила у одбрамбено-отаџбинском рату деведесетих година, о ревизији Дејтонског споразума. 

Србија је у овом тренутку изложена покушају обојене револуције, рушењу Србије као државе. Када објективно погледате шта нам се дешава, видите да све то што нас је задесило, нас је много успорило у многим циљевима. Ми смо се претходних седам месеци забавили о сопственом јаду, напали су нас где смо најосетљивији. На децу, на ђаке и студенте.

Хоћу да вас замолим да баш ви који сте чланови странке поштујете речи из назива ваше странке, нама је данас преко потребно уједињење по кључним стварима. Друга реч у називу ваше странке је Српска. То вас обавезује да чувате оно што је легат оних који су платили највећу цену, то су људи који су положили животе за Републику Српску. Цео наш народ је платио велику цену и то не сме да се заборави. То је наша молба, апел братски из Србије и Српске напредне странке, али и председника Републике Србије Александра Вучића. Чувајте Српску и будимо уједињени! Чувајмо Србију! - рекао је Вучевић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО

ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО

ВЕЋ више од недељу дана, из Техерана и остатка Ирана стижу драматичне слике уништених складишта горива и стубова црног дима који су настали услед израелско-америчког бомбардовања. Али једно место у северном Персијском заливу остало је нетакнуто.

10. 03. 2026. у 21:47

Коментари (0)

МЛАДИ СРБИН ЗАПРЕПАСТИО АМЕРИКУ! Биће сензација НБА драфта, шутира боље од свих Срба - и не, није син Пеђе Стојаковића (ВИДЕО)