РАДНИЦИ ЦЕНТРА ЗА ПРЕДШКОЛСКО ВАСПИТАЊЕ И ОБРАЗОВАЊЕ ТРАЖЕ ДОСТОЈАНСТВЕНИЈИ ПОЛОЖАЈ И ПОВЕЋАЊЕ ПЛАТА Бањалучки вртићи спремни за штрајк

Срђан Мишљеновић

03. 07. 2025. у 20:00

ЗАПОСЛЕНИ у 32 бањалучка вртића одржали су јуче једночасовни штрајк упозорења, тражећи повећање плата за све раднике Центра за предшколско васпитање и образовање у Бањалуци, уз поруку да ће - уколико у наредним данима не дође до конкретних преговора са надлежнима - уследити и генерална обустава рада.

РАДНИЦИ ЦЕНТРА ЗА ПРЕДШКОЛСКО ВАСПИТАЊЕ И ОБРАЗОВАЊЕ ТРАЖЕ ДОСТОЈАНСТВЕНИЈИ ПОЛОЖАЈ И ПОВЕЋАЊЕ ПЛАТА   Бањалучки вртићи спремни за штрајк

Фото: Општина Обреновац

- Одлучни смо да истрајемо у својим захтевима, а штрајк је био наредни корак после протеста који смо организовали на на Тргу Крајине. Јасно смо рекли да, уколико не дође до преговора с конкретним резултатима, обустављамо рад. Родитељи су благовремено информисани и у потпуности разумију разлоге наше борбе - истакла је председница репрезентативне синдикалне организације, Слађана Мишић.

Реалност

РАДНИЦИ Центра за предшколско васпитање и образовање у главном граду РС траже повећање плата од 20 одсто, за све.

- Запослени са високом стручном спремом у нашој установи примају тачно 1.372,50 КМ. То је свега 70 марака више од минималца. Истовремено, наша спремачица има плату од 911 КМ - истиче Слађана Мишић.

Додаје и да су дан раније позвани на састанак са представницима Градске управе, директором и Синдикатом, али да понуђена решења нису била задовољавајућа...

- Иако је разговор био коректан, нисмо добили конкретне предлоге. Уместо тога, чули смо политичка препуцавања која се нас не тичу. Ми само тражимо веће плате и достојанствен положај, јер тренутно радимо за минимална примања - нагласила је Мишићева, објашњавајући да се у медијима појављују нетачне информације да васпитачи имају плату од 2.000 КМ и накнаду за топли оброк од 280 КМ.

Каже и, да су ти подаци тачни, они данас не би били у штрајку. Нажалост, реалост је потпуно другачија...

- Оснивач Центра за предшколско васпитање и образовање у Бањалуци, иако јавно изражава разумевање, нема стварну вољу да повећа плате. Притом, увек се нађе начин да се у групе дода и до 20 одсто више деце од законом прописаног броја, а када тражимо поштовање и бољу цену свог рада, наилазимо на затворена врата... како год било, циљ нам је да се поново седне за преговарачки сто и да дођемо до решења која ће свима користити - закључила је Слађана Мишић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕВРОПЉАНЕ РАЗБЕСНЕЛА ЈЕДНА ТАЧКА ТРАМПОВОГ ПЛАНА: То је скандалозно

ЕВРОПЉАНЕ РАЗБЕСНЕЛА ЈЕДНА ТАЧКА ТРАМПОВОГ ПЛАНА: "То је скандалозно"

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп убацио је „клин у точак“ једних од најосетљивијих преговора који се тренутно воде у Европи, потенцијално угрожавајући напоре да се Украјини обезбеди финансирање за наставак одбране од Русије, пише Политико.

22. 11. 2025. у 07:54

НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: У принципу подржавамо

НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: "У принципу подржавамо"

НЕМАЧКА влада саопштила је да "у принципу" подржава план Сједињених Америчких Држава за окончање рата у Украјини, али да остаје посвећена заштити украјинског суверенитета и обезбеђивању безбедносних гаранција за земљу.

21. 11. 2025. у 12:37

Коментари (0)

СРБИ ГЛЕДАЈУ И НЕ ВЕРУЈУ Какви шешири за жреб за Светско првенство у фудбалу! Ево шта смо пропустили!