СТАНИВУКОВИЋЕВ ШАМАР САРАЈЕВУ: ПДП није за превремене изборе
ЛИДЕР Партије демократског прогреса (ПДП) и градоначелник Бање Луке Драшко Станивуковић на данашњој конференцији за медије изјавио је да ПДП неће учествовати на евентуалним превременим изборима за председника Републике Српске које медији у Сарајеву прижељкују након правоснажне пресуде Милораду Додику.

Драшко Станивуковић, Фото А. Чавић
– Нећемо градити политичку будућност на туђој пропасти. ПДП неће учествовати на изборима који произлазе из политичко-правосудног инжењеринга. Промене у друштву морају доћи вољом народа, а не одлуком суда – рекао је Станивуковић.
Станивуковић је додао да ПДП неће бити "фигура у игри којом се руши политички противник без избора", те да ће странка размотрити даљње кораке у складу с демократским принципима, али изван “правно-политичких манипулација које воде продубљењу кризе”.
Ипак, рекао је да ПДП неће прихватити позив да уђе у владу националног јединства и по том питању власт и опозиција у Српској нису се ујединили.
Препоручујемо

РОД БЛАГОЈЕВИЋ О ПРЕСУДИ ДОДИКУ И БОЛСОНАРУ: У интересу САД је да подржи два лидера
07. 08. 2025. у 16:59

КИНА ПОДРЖАЛА ЗАХТЕВ РУСИЈЕ: Москва тражи седницу Савета безбедности због пресуде Додику
07. 08. 2025. у 15:34

НА ЗАХТЕВ РУСИЈЕ: У УН данас затворене консултације у вези са Додиком
07. 08. 2025. у 10:10

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

ДИПЛОМАТСКИ СКАНДАЛ У ЕВРОПИ: Откривени агенти, радили за Трампа - познато шта им је био план
ДАНСКА влада је опозвала отправника послова САД у земљи након што су обавештајне службе тамо откриле да најмање три америчка држављанина раде на "операцијама утицаја" на Гренланду како би земљу удаљили од Данске и приближили САД.
27. 08. 2025. у 13:24
Коментари (0)