САЈАМ КЊИГА У ИСТОЧНОМ НОВОМ САРАЈЕВУ: КЊИЖЕВНИ СУСРЕТИ, ПРОМОЦИЈЕ И БОГАТ КУЛТУРНИ ПРОГРАМ
НA Тргу Србија вечерас почиње Сајам књига који ће окупити бројне издаваче и излагаче из Републике Српске, а током неколико дана посетиоци ће моћи да уживају у промоцијама, књижевним сусретима и разговорима са ауторима, саопштено је из Матичне библиотеке, организатора манифестације.
Мариана Регоје
Свечано отварање заказано је за 19.00 часова, а беседом ће га отворити књижевник Ранко Павловић, добитник бројних награда и признања. Након тога биће промовисана његова најновија књига „Ватришта“, као и књига разговора „Ранко Павловић – све што не знаш о мени“ аутора Бранка Перића.
Другог дана Сајма, 19. августа, програм почиње предавањем професора Дарка Ковачевића „Омаж Мому Капору“, након чега ће у 20.00 часова бити одржано књижевно вече Бранка Росића из Београда, аутора романа „А тако је добро почело“, „За сутра најављују коначно разведравање“ и „Долазак матадора“.
Трећег дана, 20. августа, у 19.00 часова следи промоција књиге „Михаило Мирон: филозоф и песник“, посвећене животу и раду овог мислиоца и песника. О књизи ће говорити Ивана Куљанин и Маријана Петронић, библиотекарке Матичне библиотеке које су радиле на обликовању издања. Истог дана у 20.00 часова биће промовисана и књига „Васкрсење“ Вукашина Милићевића, у којој аутор обрађује историју хришћанске доктрине и политичке филозофије.
Последњи дан Сајма резервисан је за представљање издања Завода за уџбенике и наставна средства Републике Српске и промоцију књиге „Библиотечке мачке спавају наопачке“ Берислава Благојевића. Манифестација ће бити затворена концертом Душана Секулића.
Сајам ће се одржавати на Тргу Србија, а у случају лошег времена књижевне вечери и промоције биће премештене у интернет читаоницу Матичне библиотеке Источно Сарајево.
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)