ГЛАС КОЈИ СЕ ЧУЈЕ: Угљевик угостио 54 директора домова здравља
УГЉЕВИЧКИ Дом здравља угостио је чланове Актива директора домова здравља Републике Српске, који су разговарали о моделу плаћања дефинисаном о стране Министарства здравља и социјалне заштите Републике Српске, као и о појединим изменама Закона о платама запослених у здравственим установама. Разматране су и инструкције Фонда здравственог осигурања које се односе на пренос лабораторијског материјала и поступке узорковања.
Фото :В.Митрић
Председник Актива директора домова здравља Републике Српске Владимир Марковић рекао је да се решења и закључци усвојени на седници редовно упућују ресорном министарству и Фонду здравственог осигурања.
- Ово је добра пракса коју желимо да наставимо да се састанци Актива одржавају сваки пут у другој регији и граду, како бисмо посетили све домове здравља, упоредили услове рада и преузели једни од других оно што је квалитетно и корисно, а што може унапредити рад здравствених установа, а пре свега пружити бољу услугу пацијентима- рекао је Марковић који је и директор Дома здравља Добој, похваливши добру организацију угљевичких домаћина.
Марковић је подетио да Актив директора домова здравља Републике Српске постоји већ три године и броји 54 члана, директоре свих домова здравља у Републици Српској.
Директор угљевичког Дома здравља Цвјетана Драгоњић истакла је да су овакви састанци од изузетног значаја “јер омогућавају размену искустава, разговар о изазовима који су пред свима и заједнички тражење најбољих решења”
-Организација оваквог скупа представља признање за наш Дом здравља. Директан разговор и размена искустава на лицу места, попут ове, важан је за унапређење наших здравствених установа-рекла је Драгоњићева.
Препоручујемо
"ДОДИК ЈЕ ПРЕДСЕДНИК СНСД": Суд у Бањалуци одговорио судији Узуновић
05. 03. 2026. у 12:53
ХАПШЕЊЕ У СРПСКОЈ: Полицајци нашли код осумњиченог дрогу и још много тога
03. 03. 2026. у 23:40
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)