ДВЕ КАФЕ И ВОДЕ ПЛАТИО СКОРО 20 МАРАКА: Одлазак у кафић постао луксуз

Novosti online

03. 02. 2026. у 18:15

КАФА са пријатељем некада је представљао кратки предах од убрзане свакодневице, а сада луксуз који просјечни грађанин не може себи често да приушти, пише алоонлине.ба.

ДВЕ КАФЕ И ВОДЕ ПЛАТИО СКОРО 20 МАРАКА: Одлазак у кафић постао луксуз

Фото: Профимедиа

У кафићу, код парка "Младен Стојановић", Бањалучанин је два капућина и две воде платио чак 17,20 КМ.

- Ово није нормално. Када ми је конобар донео рачун, нисам веровао. Две кафе и две воде од 0,25 л платио сам скоро 20 КМ - огорчен је човек.

Не може, каже он, да верује да једна флашица негазиране воде од 250 милилитара кошта 3,8 КМ, скоро 4 КМ.

- Једну шољу капућина платио сам 4,8 КМ, скоро пет марака. Као да су сипали две литре млека. Нечувено - рекао је он.

Цене воћа у Бањалуци

Једна кафа у кафићу скупља је од килограма мандарина чија је цена 3,7 КМ.

- Килограм банана кошта 2,99 марке, а килограм јабука 2,29 КМ. Уместо што сам попио кафу и воду, боље да сам купио три килограма воћа - рече Бањалучанин показујући нови рачун на којем се виде цене воћа.

Цене дивљају, грађани броје сваки фенинг, а време када се са 20 КМ могла попити кафа и сок, појести нешто, а са кусуром презалогајити и нешто слатко све више бледи у сећањима становника овог града на Врбасу, наводи се у тексту.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

СВЕ ВЕЋИ ХАОС СА НАРКО-КАРТЕЛОМ ПРЕД МУНДИЈАЛ: ФИФА одузима Мексику ово домаћинство?!