Нови респиратори за болнице у Српској: Електропривреда донирала 10 апарата
У Требињу је данас извршена примопредаја 10 респиратора за здравствене установе у Републици Српској које је донирала "Електропривреда Републике Српске", а којој је присуствовао и министар здравља и социјалне заштите Српске Ален Шеранић.
Фото: СРНА
Генерални директор "Електропривреде Републике Српске" Лука Петровић рекао је да је ово предузеће за набавку респиратора издвојило 461.000 КМ.
-Сматрали смо већ на самом почетку епидемије вируса корона да је важно да “Електропривреда” буде социјално осетљива и да учествује у помоћи здравственом систему РС, рекао је Петровић новинарима.
Он је истакао да су уз помоћ Славена Ристића који је започео акцију набавке респиратора за Републику Српску и посредством Црвеног крста из Бијељине успели тек данас, након пуна три месеца, да реализују испоруку ових респиратора у Требиње.
-Наравно, да није било дипломатских веза српског члана Председништва БиХ Милорада Додика питање је да ли би то било и данас. Срећа па нам нису били у здравственом систему недостајући респиратори, али ово ће сигурно значити здравственом систему Републике Српске, рекао је Петровић.
Министар здравља и социјалне заштите РС, Ален Шеранић, захвалио је "Електропривреди Републике Српске", али и свим друштвено одговорним компанијама које су омогућиле да се дође до ове значајне медицинске опреме.
-Ово само представља наставак наших даљих активности у смислу јачања капацитета када је реч о опреми болница у РС с обзиром на то да ћемо се припремати и за сезону октобар-април наредне године. Тада очекујемо пораст броја лица која ће имати потребу за респираторима, будући да ћемо имати удружено вероватно деловање вируса грипа и вируса корона, рекао је Шеранић.
Он је напоменуо да су и последњи дани показали колико је вирус корона непредвидив, истакавши да се претпоставке да ће љето да помогне у томе да се смањи ширење вируса није показало на делу, додавши да сваки дан и сваки период може да услови пораст броја пацијената.
-Као што сте, нажалост, имали овде у источној Херцеговини, када је управо ширење вируса у једној од фирми овде на подручју Херцеговине условило пораст броја лица заражених у Љубињу и Билећи, чиме су капацитети болнице у Требињу били попуњени. Онда смо дошли у прилику да реорганизацијом упућујемо даље пацијенте према болници у Фочи, чиме смо обезбедили потребну здравствену заштиту за људе са овог подручја, рекао је Шеранић.
Директор Болнице у Невесињу Велибор Миливојевић захвалио је у име свих болница у Републици Српској "Електропривреди Републике Српске" за вредну донацију.
-На овај начин болнице у Републици Српској добиле су најбољу и најквалитетнију могућу опрему, здравствени радници опрему на којој ће сигурно моћи јако добро да раде, а наши осигураници још квалитетнију здравствену заштиту, рекао је Миливојевић.
Препоручујемо
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
"САД ЈЕ ТИТО ОДЈЕДНОМ ПОБИО ЈАДНЕ ХРВАТЕ..." Ведрана о бившој држави: "Све сам више Југословенка како време одмиче!"
ВЕДРАНА не бира речи када говори о времену Југославије...
24. 12. 2025. у 09:52
Коментари (0)