МАРАТОНЦИ ТРЧАЛИ КАЊОНОМ ТАРЕ И СУТЈЕСКЕ: Први „Сутјеска-трејл“, са 100 такмичара из седам земаља, положио „пријемни“ испит
У ПРОГРАМУ прекограничне сарадње, завршен је први “Сутјеска-трејл“ - маратон од 45 км, брдом, шумом, гором, водом, са стартом на планини Чемерно(1.300м) код Гацка до Споменика „Битке на Сутјесци“ на Тјентишту, који се налази на 560 метара надморске висине.

Фото: ТО Фоча
Стаза је кривудала кроз Парк природе „Пива“ у Плужинама и Националним парком „Сутјеска“. Победио је Данијел Крстуновић Опар из Сплита испред Слободана Крклежа из Ријеке и Срђана Вулетића из Новог Сада.
Трчало се у четири „партизанске“ категорије - Ударна од 42км, Пролетерска од 25 км, Скојевска од 12км и Пионирска од 4км. Учествовало је 100 такмичара из БиХ, Србије, Црне Горе, Хрватске, Словеније, Енглеске и Француске.
Златном мeдаљом се у „Пролетерској трци“ окитила Снежана Ђурић из Крагујевца
- Ово су „измишљене“, Богом дане стазе, дивље, прелепе, изазовне, како се само пожелети могу. Нема разлога да, након свега што је овде виђено и урађено, „Сутјеска –трејл“ не прерасте у традиционалну трку маратонаца – каже за „Новости“ Шимун Цимерман из Загреба, службени директор првог „Сутјеска-трејл“, организованог на подручју Републике Српске и Црне Горе.
Похвале организатора су одате припадницима Горске службе спашавања РС, одељења из Фоче, који су учествовали у маркирању стаза и били распоређени по контролним тачкама по Маглићу, Трновачком језеру, прашуми Перућица, дуж кањона Таре и Сутјеске.
- „Сутјеска –трејл“ је финансиран од стране Европске уније, општина Фоча и Плужине, а у имплементацији заједничког Пројекта-Парк природе „Пива“ и Туристичке организације Фоча. Свему овоме је предходила Сагласност, добијена од Министарства здравља РС, уз примену неопходних мера предострожности од Ковида-19, што смо испоштовали - каже за "Новости" Бранка Саламандина председник Пројект тима „Сутјеска-трејл“ и начелник одељења за привреду Фоче.

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (2)