ЦЕНА ТЕСТОВА НА КОРОНУ ИСТА: Ево колико ће коштати
ИАКО се почело спекулисати у јавности да ће бити умањена цена комерцијалних тестова на корону у РС, засада до тога неће доћи.
Фото Д. Поздеровић
Цена комерцијалних тестова на вирус остаје 200 КМ, јер улазни параметри тренутно не дозвољавају нижу цену, рекао је за "Новости" Бранислав Зељковић (на слици), директор Института за јавно здравство РС.
Он каже да Институт седмично разматра цене тестова, али да тренутни услови не дозвољавају јефтиније комерцијално тестирање.
- Интересовање грађана за овај вид тестирања је велико, ми се надамо да ћемо кроз нове набавке тестова успети да спустимо цену и да на тај начин изађемо у сусрет грађанима - поручио је Зељковић.
У последња 24 сата у Републици Српској је на вирус SARS-CoB-2 тестирано 488 узорака, а инфекција је потврђена код 118 особа. Пријављена су и два смртна случаја, реч је о особама из Вишеграда и Модриче. Највише новозаражених је из Бањалуке, и то 25, а следе Градишка са десет и Добој са девет нових позитивних случајева.
Препоручујемо
ЦИК БИХ ПОТВРДИО: Председник Републике Српске је Синиша Каран
13. 02. 2026. у 16:39
ПУКОТИНЕ У СТАНИВУКОВИЋЕВОМ ПОКРЕТУ: Један од оснивача ПСС незадовљан третманом
12. 02. 2026. у 06:30
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
ХТЕЛА ДА ОПРОСТИ ПРЕЉУБУ? Шта се стварно десило између Ане и Бастија
ШТА се стварно десило између Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера?
13. 02. 2026. у 07:51
Коментари (0)