СВЕТЛИ СРПСКО СЕЛО МЕЗГРАЈА: Храм посвећен Преносу моштију светог првомученика и архиђакона Стефана обележио крсну славу
ХРАМ посвећен Преносу моштију светог првомученика и архиђакона Стефана у подмајевичком селу Мезграја, код Угљевика, чији су мештани дали немерљи допринос одбрани Срба и њихових огњишта у минулом рату, обележио је крсну славу.

Фото: В.Митрић
Старешина богомоље, протојереј-ставрофор Милан Топић, пожелео је парохијанима да Свети Стефан Архиђакон увиек штити све вернике и житеље овог дела РС.
- Живимо у време искушења, пандемије и желим да нас Свети Стефан сачува и да увиек будемо под његовим покровитељством - поручио је Топић.
Храмовној слави присуствовао је, уз бројни народ, начелник општине Угљевик Василије Перић који је поглашен за добротвора тог храма.
Перић се захвалио на признању изразивши задовољство, "јер је општина Угљевик са Српском православном црквом подигла храм у Мезграји, који је постао истинска црква Бога живога“.
- Мезграја је рубно подручје, а у протеклом периоду потрудили смо се да обезбедимо пристојне услове за живот овдашњим људима див јунацима минулог рата, али и послератног периода. Православна вера засијала у својој пуноћи још од средњег века од изградње манастира Тавна који је вековима духовно уточиште - рекао је Перић .
У току опхода око храма служен је парастос за погинуле мештане, бораце Војске Републике Српске и из Мезграје и цивилне жртве.
Препоручујемо

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

САМО 5 ЗЕМАЉА: Ко је све гласао за Србију и како - максималних 12 од комшија (ФОТО)
ПОСЛЕ завршеног финала "Евровизије 2025", на званичном сајту престижног музичког такмичења објављено је и како су гласале земље учеснице у полуфиналима.
18. 05. 2025. у 11:34
Коментари (0)