РОДИЛА БЛИЗАНЦЕ: Порођена трудница инфицирана вирусом корона
У УКЦ Републике Српске данас је тим лекара успешно породио трудницу инфицирану корона вирусом.

Фото Илустрација
Пород је обављен царским резом у 29. недељи, а у питању је близаначка трудноћа. И мајка и бебе су у јединицама интезивне његе и свака прогноза је преурањена, потврдио је то Драган Ракановић, начелник Ургентног центра УКЦ Републике Српске.
- Данашњи пород који смо морали да обавимо, говори о озбиљности ситуације и о томе колика је могућност оболевања различитих категорија становништва и осетљивих, као што су труднице. Зато још једном апелујемо на грађане да се максимално придржавају свих мера које су донесене ради спречавања ширења болести - каже Владо Ђајић, директор УКЦ Српске.
Директор УКЦ-а подсјећа да се УКЦ успешно бори са појавом корона вируса, и Клиника за интензивну његу обољених од ковида има двоје вештачких плућа, као и да је смртност оболелих од ковида изузетно мала у односу на окружење.
(СРНА)
Препоручујемо

КРИО И МИТРАЉЕЗ: Претио комшији, па му открили арсенал нелегалног оружја (ФОТО)
19. 08. 2020. у 11:24

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте
ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.
30. 09. 2025. у 20:58

"ЗАШТО МИ ПИПАШ ЖЕНУ?" Овако је почела туча на свадби у Горњем Милановцу, насрнули на доктора (ВИДЕО)
СВАДБЕНО весеље у Горњем Милановцу претворило се у хаотичну сцену када је дошло до несвакидашњег инцидента.
30. 09. 2025. у 16:10

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)