ДОДИК О ПОСЕБНОЈ СЕДНИЦИ НСРС: За опозицију у Српској витални интерес је оно што им нареди Адил Османовић !

С. М.

06. 09. 2020. у 15:30

ИЗЈАВА Мирка Шаровића да посланици СДС неће подржати заштиту виталног интереса Републике Српске, на седници Народне скупштине Републике Српске није ништа ново у деловању те странке.

ДОДИК О ПОСЕБНОЈ СЕДНИЦИ НСРС: За опозицију у Српској витални интерес је оно што им нареди Адил Османовић !

Фото: Д. Поздеровић

Ово је истакао председник СНСД и српски члан Председништва Милорад Додик.

- СДС се под вођством Босића, Говедарице и Шаровића, одавно одрекао национално одговорне политике, прихватајући захтеве које им испоручује СДА и Бакир Изетбеговић. Зато СДС у Сарајеву сматрају водећом странком пробосанског блока у Републици Српској, а посланици СДС у Представничком дому на нивоу БиХ то стално потврђују - нагласио је Додик.

Он је указао да је за њих витални интерес оно што им нареди Адил Османовић, а сада најављују заштиту бошњачког интереса и у Народној скупштини Републике Српске.

- Разумљиво је да им одговара оно што се покушава потурити кроз Меморандум са ИФЕС, америчком агенцијом за изборне процесе, јер се надају да ће уз политички и пристрасни састав Централне изборне комисије, и све оно што је у Меморандуму написано или само наговештено, добити шансу да скроје изборни резултат - оценио је лидер СНСД и српски члан Председништва БиХ.

Као вечити изборни губитници, истакао је Додик, хватају се за сламку не би ли неко кроз изборне софтверске манипулације, нацртао њихову победу над СНСД - и његовим коалиционим партнерима у Републици Српској, који ће двотрећинском већином одбацити одлуку бошњачких чланова Председништва БиХ, Шефика Џаферовића и Жељка Комшића.

Додик је појаснио да је изборни процес суверено право сваке земље и у то се више не меша ни ОЕБС, па неће моћи ни страна политичка агенција.

-Сарадња се може остваривати и без увида, надзора, креирања решења и много чега другог, како то предвиђа Меморандум. Избори би били сувишни, јер на тај начин политички и нелегални ЦИК и страна агенција, могу унапред креирати резултат и победу пробосанских снага - констатовао је Додик.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСКОМАДАО ТЕЛА ГЕЈ ПАРА, ГЛАВЕ СТАВИО У ЗАМРЗИВАЧ: Пороти се смучило због монструозног снимка, један није дошао на суђење (ФОТО)

РАСКОМАДАО ТЕЛА ГЕЈ ПАРА, ГЛАВЕ СТАВИО У ЗАМРЗИВАЧ: Пороти се смучило због монструозног снимка, један није дошао на суђење (ФОТО)

КОЛУМБИЈСКИ држављанин Јостин Андрес Москера (35) проглашен је кривим за двоструко убиство у случају који је шокирао британску јавност.

21. 07. 2025. у 18:43

Коментари (0)

ДРАМА У КРАЉЕВСКОЈ ПОРОДИЦИ: Рођака (20) нађена мртва, пронађено и оружје - полиција се огласила о смрти студенткиње