ВИШКОВИЋ О КОРОНИ: Постоји резервни план ако дође до ширења вируса
ПРЕМИЈЕР Републике Српске Радован Вишковић изјавио је да Српска има резервни план ако дође до ширења корона вируса, али је истакао да је епидемиолошка ситуација сада под контролом.
Фото: Д. Поздеровић
Вишковић је објаснио да се резервни план добрим делом разликује у односу март, односно да се неће затварати школе.
"Ако буде требало да се неко одељење стави у изолацију и да има онлајн наставу, то ћемо радити. Ако се деси да треба неку школу ставити у изолацију, и то ћемо радити", рекао је Вишковић за Алтернативну телевизију.
Он је додао да је онлајн настава последњи корак, али да жели да верује да Република Српска неће доћи у ту позицију и указао да у оваквој ситуацији одговорност имају сви, и просветни радници и родитељи и ученици.
Поручио је да ће се против оних који су несавесни спроводити мере санкција и да то не треба да схвате као тортуру, преноси РТРС.
Вишковић је сагласан да се због епидемије штета свакодневно увећава, што нико не може да занемари, али да су пројекције да ће до Нове године мањак прихода у буџету бити 240 милиона КМ, као и да би сви у Српској били задовољни ако остане на том нивоу.
Рекао је да је током епоидемије, према извештају Завода за запошљавање Републике Српске, изгубљено око 12.300 радних места, а да је у истом периоду посао пронашло око 11.400 радника.
Препоручујемо
ЗАВРШЕН СУДБОНОСНИ САСТАНАК ОКО ГРЕНЛАНДА! Померен из Беле куће, трајао 50 минута, а о једној фотографији сви говоре (ФОТО)
ЗВАНИЧНИ састанак на високом нивоу око Гренланда, на којем су учествовали амерички потпредседник Џеј Ди Венс, амерички државни секретар Марко Рубио и министри спољних послова Данске и Гренланда, Ларс Локе Расмусен и Вивијан Моцфелт, завршен је након 50 минута.
14. 01. 2026. у 18:36
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
ГДЕ ЈЕ ДАНАС ЧЕДИНА БИВША ЖЕНА? Јелена ужива у Америци - са новим дечком
ЈЕЛЕНА и Чеда су се развели након 25 година брака у ком су добили четворо деце.
16. 01. 2026. у 09:52
Коментари (0)