"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Одређен притвор Србима ухапшеним у Соколцу
18. 09. 2020. у 15:23
ТУЖИЛАШТВО Босне и Херцеговине одредило је притвор, до 30 дана, осумњиченима Милану Тупајићу, Драгомиру Обрадовићу, Момчилу Пајићу, Алекси Гордићу, Миладину Гашевићу, Момиру Кезуновићу, Браниславу Кезуновићу, Жељку Гашевићу и Јадранку Шуки, сазнају „Новости“.
Повезане вести
КОМЕМОРАЦИЈА НА СПОМЕН ГРОБЉУ „МАЛИ ЗЕЈТИНЛИК“: Поводом Дана несталих и погинулих у минулом рату у БиХ
У ОБЕЛЕЖАВАЊУ Дана несталих и погинулих Срба у минулом рату у БиХ, венце на централни крст на Војном спомен гробљу „Мали Зејтинлик“ у Сокоцу, положила је делегација Града Источно Сарајево, са начелником Сокоца Милованом Бјелицом и Милком Кокот, која већ 29 година безуспешно покушава да дође до посмртних остатака оца Гојка и брата Драгана.
15. 09. 2020. у 12:47
ЗБОГ РАТНОГ ЗЛОЧИНА: Ухапшено седам житеља општине Соколац
СЕДАМ становника општине Соколац ухапшено је јутрос због ратних злочина, саопштио је начелник те општине Милован Бјелица и нагалсио да ће позвати и Владу Републике Српске да се укључи и помогне у решавању проблема.
16. 09. 2020. у 10:36
ЛУЧИЋ У ПОСЕТИ ОПШТИНИ СОКОЛАЦ: Ускоро завршетак две зграде у којима ће станови бити додељени за 64 породице
МИНИСТАРСТВО за људска права и избеглице у Савету министара је помагало општину Соколац разним пројектима, чија вредност прелази 5.500.000 КМ, а и даље помаже, рекао је ресорни министар Милош Лучић приликом данашње посете овој локалној заједници.
03. 09. 2020. у 19:14
ДА ПЛОВИ И ПОЈИ: Скуп о Дрини и њеним потенцијалима
ДИРЕКТОР “Вода Српске” Мирослав Миловановић најавио је израду Студије економске оправданости на основу које ће бити израђено пројектно решење о реализацији Пројекта за коришћење доњег тока реке Дрине.
17. 09. 2020. у 12:57
ДОДИК ПОРУЧИО ИЗ ЗАГРЕБА: У БиХ се не поштује конститутивност народа
СРПСКИ члан Председништва Босне и Херцеговине Милорад Додик, који борави у званичној посети Загребу, изјавио је уочи састанка са председником и премијером Хрватске, да се у БиХ не поштује конститутивност народа.
16. 09. 2020. у 17:15
Најновије из рубрике
ЗБОГОМ ПЕТРУ ИЛИЋУ: Преминуо вишегодишњи дописник "Новости" из Бијељине
У Бијељини је преминуо Петар Илић(86), који је оставио дубок траг у Семберији и Мајевици као вишегодишњи новинар и врсни хроничар историје,традиције и запажен банкарски посленик.
28. 12. 2025. у 23:59
ДЕТЕ (10) УПАЛО У ШАХТ КОД ШКОЛЕ: Полиција одмах реаговала
НЕСРЕЋА се догодила синоћ у Бијељини када је дете (10) упало у отворени шахт испред Основне школе "Кнез Иво од Семберије".
28. 12. 2025. у 14:22
ТУЖНЕ ВЕСТИ: Преминуо Стјепан Зликовац
СТЈЕПАН Зликовац, дугогодишњи новинар и уредник Радиотелевизије Републике Српске, преминуо је у 66. години.
27. 12. 2025. у 16:30
ИМА МРТВИХ У СТРАВИЧНОЈ САОБРАЋАЈНОЈ НЕСРЕЋИ: Полиција на лицу места
НА подручју Власенице јутрос око 7:30 сати дошло је до тешке саобраћајне несреће у којој је погинула једна особа.
27. 12. 2025. у 14:32
НЕМА ПУШЕЊА У КАФИЋИМА И РЕСТОРАНИМА: Српска усвојила Закон о заштити становништва од дуванских производа
ЗАБРАНА пушења у јавним затвореним просторима ступа на снагу 1. августа 2026. године, а коначна примена у свим угоститељским објектима у Српској почиње од 1. фебруара 2027. године. То доноси Закона о заштити здравља становништва од дуванских и осталих производа за пушење који је усвојен у Народној скупштини РС. Практично, када закон ступи на снагу у августу наредне године, локали ће од тада имати рок од шест месеци, односно до 1. фебруара 2027. да се прилагоде и да поступају по обавезама прецизираним у закону - да уклоне пепељаре, истакну натписе да је забрањено пушење, почну да опомињу госте и друго.
27. 12. 2025. у 05:00
Коментари (0)