НАЈБОЉИ ПРЊАВОРСКИ ГЛУМЦИ: Интернационални фестивал аматерског театра у Лакташима

Н. Ђ.

21. 09. 2020. у 12:48

ПРЊАВОРСКИ глумци аматери тријумфовали су у конкуренцији пет позоришних представа, из Бањалуке, Мостара, Требиња и Лакташа.

НАЈБОЉИ ПРЊАВОРСКИ ГЛУМЦИ: Интернационални фестивал аматерског театра у Лакташима

Фото: СКПД Просвјета Прњавор

“То нисам ја” Драмске сцене СПКД ”Просвјета” из Прњавора, победничка je представа 15. Интернационалног фестивалa аматерског театра Лакташи 2020. Ову традиционалну манифестацију, уз домаћина лакташку општину, подржало је и министарство просвете и културе РС.

Стручни жири у саставу Рената Агостини, Академија драмских умјетности БЛ, Александра Спасојевић, Дечије позориште РС и Душко Певуља, Филозофски факултет БЛ, уз гран при награду прњаворском ансамблу доделио је и три појединачне награде.

Мили Просан за најбољу споредну женску улогу, Анастазији Шимић за глумачку будућност, док је Бранкици Радоњић припала специјална награда за изузетан педагошки рад са младима.

Овакав низ награда са престижног фестивала још један је доказ квалитетног рада нашег аматерског позоришта, поручили су славодобитници из Драмске сцене СПКД ”Просвјета” Прњавор.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.

13. 02. 2026. у 12:40

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из Чавоглава - поред њега и Пленковић и први човек Загреба

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба

ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.

14. 02. 2026. у 14:35

Коментари (0)

ХИТНО: Шешељ открио шта је неопходно