ОСУДА НАПАДА НА ВИШКОВИЋА: Председник Владе РС добио безрезевну подршку министара без обзира на припадност
МИНИСТРИ у Влади РС, без обзира на то којем народу припадају, безрезервно подржавају премијера Радована Вишковића, и сматрају да су напади на њега спиновани у Федерацији БиХ с циљем слабљења Републике Српске.

фото Влада РС
Потпредседник Владе РС, Сребренка Голић, рекла је у Бањалуци да министри осуђују нападе из ФБиХ на Вишковића, којег сматрају за часног човека.
- Вишковић је поштен и радан човек и никада људе није делио по националности - рекла је јуче у Бањалуци Голићева која се јавности обратила у име министара РС.
- Премијер Радован Вишковић никад није је делио људе по националности, него по томе како обављају свој посао. Он цени људе по томе како испуњавају своје обавезе и да ли су добри. То знамо ми, његове колеге, сарадници, пријатељи и сви који га познају - додала је Голићева.
ЗАЈЕДНИЧКА ИЗЈАВА
СРЕБРЕНКА Голић је нагласила да министри стоје иза Радована Вишковића, пре свега као часног човека, а онда и као премијера РС и дају му пуну подршку да, користећи све законом прописане норме, заштити себе и своју породицу.
Обраћању Голићеве присуствовали су министри у Влади Српске који су потписали заједничку изјаву.
Она је навела да су напади на Вишковића који долазе из ФБиХ обично спиновање и политикантско предизборно подметање усмерено на слабљење институција РС и стицање јефтиних политичких поена за поједине странке у Сарајеву.
Голићева је нагласила да су ти потпуно неутемељени напади израз огромних фрустрација јер је Српска политички стабилна, а ФБиХ већ две године није у стању да пронађе минимум политичног јединства да формира владу и посвети се решавању кључних проблема, који су очигледни и који муче грађане тог дела БиХ.
- Министри у Влади РС сматрају да би решавање ових проблема који оптерећују и укупне односе у БиХ био бољи начин да се води предизборна кампања, него сејање мржње и клеветање људи који чине све да будућност народа на овим просторима буде светлија - поручила је Голићева.

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте
ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.
30. 09. 2025. у 20:58

"ЗАШТО МИ ПИПАШ ЖЕНУ?" Овако је почела туча на свадби у Горњем Милановцу, насрнули на доктора (ВИДЕО)
СВАДБЕНО весеље у Горњем Милановцу претворило се у хаотичну сцену када је дошло до несвакидашњег инцидента.
30. 09. 2025. у 16:10

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)