ЦРНИ КОРОНА РЕКОРДИ У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ: Преминуле чак 23 особе за један дан, заражено 609 људи

О. М.

07. 11. 2020. у 11:58

У ПОСЛЕДЊА 24 часа у Републици Српској преминуле су 23 особе код којих је потврђено присуство вируса корона, а заражено је још 609 особа, саопштио је Институт за јавно здравство РС.

ЦРНИ КОРОНА РЕКОРДИ У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ: Преминуле чак 23 особе за један дан, заражено 609 људи

Фото: Д. Поздеровић

- Преминуло је 17 мушкараца и шест жена средње и старије животне доби - наводи се у саопштењу.

У извештајном периоду тестирано је 1.285 узорака, а вирус корона је потврђен код 609 особа. Ради се о 302 мушкарца и 307 жена од којих је 91 млађе, 392 средње и 126 особа старије животне доби.

Према месту пребивалишта 102 особе су из Бањалуке, 78 из Бијељине, 30 из Фоче, по 29 из Билеће и Тесића, по 26 из Зворника и Лакташа, по 25 из Градишке и Добоја, 24 из Невесиња, 18 из Гацка, 16 из Угљевика, 15 из Прњавора, по 14 из Дервенте и Приједора, по 13 из Пала и Чајнича, по 10 из Модриче, Рибника и Српца, девет из Берковића, по осам из Вишеграда и Шамца, , седам из Котор Вароша, по шест изКозарске Дубице и Трнова, по пет из Власенице, Лопара и Шековића, четири из Братунца, по три из Мркоњић Града и Челинца, по двије из Брода, Источне Илиџе и Шипова и по једна из Источног Новог Сарајева, Новог Горажда, Оштре Луке, Петрова, Рудог, Требиња и Хан Пијеска.

Тренутно су хоспитализовано 1.147 пацијента, од чега 445 у Универзитетско клиничком центру Републике Српске, а у општим болницама 702.

- У Српској је укупно потврђено 21.717 случајева вируса корона, а преминуле су укупно 533 особе. До сада се опоравило 8.856, а под здравственим надзором су 14.082 особе - наводе у Институту.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ИМА ПРЕДЛОГ ЗА КРАЈ РАТА, ПОДРЖАВА ГА И АМЕРИКА! Огласио се Лукашенко после састанка са руским председником

ПУТИН ИМА ПРЕДЛОГ ЗА КРАЈ РАТА, ПОДРЖАВА ГА И АМЕРИКА! Огласио се Лукашенко после састанка са руским председником

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је после данашњег састанка са руским лидером Владимиром Путином у Москви да ће Кремљ ускоро изаћи са „врло добрим предлогом“ за окончање рата у Украјини, који, како тврди, у великој мери подржавају и Сједињене Државе.

26. 09. 2025. у 20:19

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране

РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.

25. 09. 2025. у 16:56

Коментари (0)

ДОНАЛД ТРАМП ШОКИРАО АМЕРИКАНЦЕ: Најавио нешто што нико није очекивао!