ЈЕДАН ЧОВЕК НИЈЕ СТАВИО ПОТПИС: Додик открио зашто је Станивуковић "освојио" Бањалуку
У БАЊАЛУЦИ је потписана коалиција странака окупљених око СНСД-а, а потпис на споразум није ставио једино СПС који предводи Горан Селак, који је прошле године формирао ову странку од дисидената Социјалистичке партије.

Фото: Р. С.
Након тога, СПС је био део владајуће већине, те добио неколико функција у градским организацијама.
Председник СНСД-а Милорад Додик изјавио је данас да су нови коалициони споразум за Бањалуку потписали СНСД, Уједињена Српска, Демос, Градски одбор ДНС-а и Социјалистичка партија.
- Овај коалициони споразум није потписала СПС. Ако не потпишу у року 24 сата сви њихови кадрови биће избачени и са републичког нивоа. Тражили смо да потпишу, нису. Селак је рекао да је спреман. Послали смо наше људе, чекали су сат времена и није потписао. Ако већина коалиције буде за то да се још сачека, сачекаћемо. Ко није део скупштинске већине у граду, неће бити ни у Влади РС - рекао је Додик.
Подвукао је да је око 70 одсто грађана Бањалуке гласало за ову већину, те да имају пуни легитимитет.
Најавио је и да ће нова коалиција именовати начелнике одељења у Граду Бањалука, заменике, доносити буџет и слично.
Нагласио је да сумња у понашање неких коалиционих партнера, када је у питању подршка Игору Радојичићу (СНСД), а који је изгубио изборе за Бањалуку од противкандидата Драшка Станивуковића (ПДП).
- Нисмо спремни да трпимо искакања. Један од најбољих градоначелника у историји Бањалуке је био Игор Радојичић - рекао је данас Додик.
Он је истакао и да је од синоћ он повереник Градског одбора у Бањалуци, те оценио да Радојичић није заслужио пораз у највећем граду Српске.
Препоручујемо

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)