СНАЖНА РУСКА ПОДРШКА: Српска да има јаку Републику!

С. М.

26. 11. 2020. у 15:31

ПРЕДСЕДНИК Републике Српске Жељка Цвијановић, српски члан и председавајући Председништва БиХ Милорад Додик, председник Народне скупштине Недељко Чубриловић и премијер РС,Радован Вишковић. данас су током опроштајног састанка са амбасадором Руске Федерације у БиХ Петром Иванцовим констатовали да је Русија важна земља у провођењу мира у БиХ и значајан партнер Републике Српске и БиХ.

СНАЖНА РУСКА ПОДРШКА: Српска да има јаку Републику!

Фото: ЕПА

Српски члан и председавајући Председништва БиХ захвалио је амбасадору Иванцову на сарадњи и разумевању које је исказао према Републици Српској и БиХ за време свог мандата. 

- Драго ми је да разумиете нашу политику очувања Дејтонског мировног споразума. Били сте прави пријатељ и имали сте сензибилитет за наше ставове. Са Вашом земљом делимо основне вредности међународног права. Изражавам захвалност амбасадору и нашем пријатељу за многе сусрете које смо имали и разумевању које је исказивао за све наше проблеме, као и на подршци у провођењу Дејтонског мировног споразума - истакао је Додик. 

Фото: РТРС

Он је нагласио да ће мандат амбасадора Иванцова остати забележен као период промовисања јаког и принципијелног партнерства које су изградили, као и залагања амбасадора Иванцова да се и ставови РС чују у Савета за провођење мира, ге је био уважени члан. 

Званичници Републике Српске захвалили су амбасадору Иванцову на успешној сарадњи током његове дипломатске мисије у БиХ и изразили уверење да ће пријатељска сарадња са Русијом на свим пољима бити још јача и ефикаснија у наредном периоду. 

Фото: Срна

Они су оценили да постоји простор за јачање међусобне сарадње, посебно на пољу економије, саопштено је из кабинета Српског члана и председавајућег Председништва БиХ. 

Иванцов је захвалио на сарадњи званичницима РС, пожелевши им успешан даљи рад, а грађанима Српске снажну и јаку Републику. Он је нагласио да РС треба да брани своје интересе у вишим институцијама.

- Осећао сам се веома добро са вама свих ових шест година и захвалан сам вам на одличним билатералним односима - истакао је Иванцов, изразивши наду да ће успешни односи бити настављени и доласком новог амбасадора Игора Калабухова.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТО ЈЕ ИСТИНА Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ИСТИНА" Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан назвао је на друштвеној мрежи Икс организацију УСАИД чудовиштем створеним да сломи, сруши и нагриза слободу и независност нација, након чега је милијардер Илон Маск на то одговорио "истина".

23. 02. 2025. у 15:10

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (1)

МА, КАКВА НБА ЛИГА, ХОЋУ ДА ИГРАМ У СРБИЈИ! Звезда Русије изненадила многе