ПРЕМИНУЛА ХРАБРА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА: Мирјана Паровић изгубила битку са ковидом
У БОЛНИЦИ у Невесињу од последица заразе вирусом корона преминула је Мирјана Паровић (62), истакнути медицински радник и борац прве категорије у Отаџбинском рату.

Фото Радио Невесиње
Носилац је одликовања Орден крста милосрђа за пожртвовање и храброст, негу рањеника и болесника.
По избијању рата, Мирјана је избегла из Сарајева у Невесиње и као добровољац прикључила се Војнотехничком институту, те је као медицинска сестра збрињавала рањенике на првој линији фронта. Највећи део рата провела је у амбуланти на Зијемљима, а њене речи у рату остале су трајно упамћене: "Не можемо чекати, рањеници чекају! Ја идем прва!"
- Свима је у сећању из Отаџбинског рата остала њена посвећеност рањеницима када је, не марећи за опасности, прва ишла да им укаже помоћ - поручили су из Општинске борачке организације Невесиње.
ТЕЛЕГРАМИ САУЧЕШЋА
ТЕЛЕГРАМЕ саучашћа породици Паровић упитили су бројни званичници из Републике Српске. Председавајући ПБиХ Милорад Додик је нагласио да је са великом тугом примио вест да је вирус корона однео живот још једног истакнутог здравственог радника који је цели радни век провео спасавајући животе других људи. Телеграме су упитили и председница РС Жељка Цвијановић, као и председник Владе Радован Вишковић.
Од 1999. године ова медицинска радница радила је у Служби за трансфузију, а након 10 година прелази у Завод за трансфузијску медицину РС, где је радила као трансфузиолошки техничар. Била је добровољни давалац крви и један од оснивача невесињског Удружења добровољних давалаца крви.
Мирјана Паровић сахрањена је у недељу на Православном гробљу у Бјелушинама у Мостару.
Препоручујемо

ДА ЛИ СУ ОВАКВЕ БРОЈКЕ ЗАИСТА МОГУЋЕ? У Кини 18 новооболелих од короне - преминулих нема
30. 11. 2020. у 09:29

ПИК У ОВОЈ НЕДЕЉИ: Др Гојковић каже да је практично цела Војводина у ванредној ситуацији
30. 11. 2020. у 09:26

ЕПИДЕМИОЛОГ ТИОДОРОВИЋ УПОЗОРАВА: Чека нас тешка недеља, а ево кад нас очекује побољшање
30. 11. 2020. у 08:46

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

ГОВОРИО САМ "НЕМОЈ", НИЈЕ МЕ ПОСЛУШАО: Хасан продао кућу, син му се коцкао - "То су златни гени"
“Немој то сине, тата је прошао све”
22. 10. 2025. у 10:27
Коментари (0)