„ДРАШКО ЈЕ ЧЕТНИК, ГОРИ ЈЕ ОД ДОДИКА!” Хрватски медији се обрушили на Станивуковића, смета им што брани српске интересе

Novosti online

01. 12. 2020. у 09:20

ХРВАТСКИ медији објавили су низ текстова против изабраног градоначелника Бање Луке Драшка Станивуковића.

„ДРАШКО ЈЕ ЧЕТНИК, ГОРИ ЈЕ ОД ДОДИКА!” Хрватски медији се обрушили на Станивуковића, смета им што брани српске интересе

Фото: Глас Српске

Хрватским медијима највише смета Драшково непризнавање одлука Хашког трибунала, за ког је Станивуковић навео да је нанео велику штету српском народу.

- И онда је општу саблазан међу Хрватима и Бошњацима изазвао пре неколико дана на ТВ-у, кад је јасно и гласно рекао да не признаје ниједну пресуду Хашког суда, па тако ни пресуде Караџићу и Младићу, те да се у Сребреници није догодио геноцид. Испало је да је тешки промашај, да је по ставовима још гори од Додика - пише у тексту хрватског "Вечерњег".

Иначе, у истом тексту се Србија пореди са великим хрватским савезником, тј. нацистичком Немачком, те се препоручује "катарза немачког типа".

Иначе, Станивуковић је у истој емисији рекао и да у Бањалуци неће бити ни политичке, ни верске, ни националне поделе.

- Ако говоримо о Бањалуци, то јесте и биће пријатељски град према сваком човеку. Никакве поделе, ни политичке, ни верске, ни националне, то је отворен град - рекао је он.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.

27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ: Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове

ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.

05. 09. 2025. у 19:51

Коментари (17)

ПА, ОВО ЈЕ СЈАЈНО! Ево зашто је испало добро што је Србија изгубила од Турске!