КОНСТИТУИСАН ПРЊАВОРСКИ ПАРЛАМЕНТ: Симић поново председник (ФОТО)
СНСД-ов Жељко Симић стари-нови је предсједник Скупштине општине Прњавор, док је за новог потпредседника изабран Небојша Тодић, из НДП-а, већином гласова владајућег СНСД наспрам опозиционог СДС, одлучили су одборници на данашњој конститутивној седници.
Констиотутивна седница СО Прњавор/ Фото Н. Ђурић
На предлог такође старог-новог СНСД-овог начелника општине Дарка Томаша, поново је и за наредни мандат заменика начелника изабран Славиша Миланковић (СНСД), иначе, син легендарног ратног команданта Вељка Миланковића, команданта „Вукова с Вучијака“.
За вршиоца дужности секретара СО изабран је Срећко Аулић, који је ту тужност обављао и у протеклом мандату.
На седници су именовани и вршиоци дужности начелника оделења Општинске управе - за општу управу Свјетлана Кузмановић, за финансије Александар Његомировић, за стамбено-комуналне послове и инвестиције Далибор Прерадовић, за просторно уређење Брано Жунић, за борачко-инвалидску заштиту Срђан Томић, за локални и економски развој и друштвене делатности Љубиша Шикарац, за пољопривреду, водопривреду и шумарство Мишо Вујић. Реч је о досадашњим начелницима, који су на тим позицијама били и у протеклом мандату, док је једино ново им вд. начелница за инспекцијске послове Мирела Милијаш (СНСД), директорка Средње школе у Прњавору.
Жељко Симић је, уз захвалност одборницима на поново указаном поверењу, изразио задовољство због брзог и ефикасног рада током првог скупштинског заседања.
- Надам се да ће, без обзира на политичке разлике, позитиван дух превладати у будућем заједничком раду, како би смо доносили многобројне одлуке и решења од животног и општег интереса Прњаворчана - казао је Симић.
Због усвајања свих предлога за кадровска решења и да је, како је рекао, конститутивна скупштина протекла у коректној атмосфери, задовољство је испољио и начелник општине Дарко Томаш. Уз наду да ће и новоизабрани одборници „радити у општем интересу свих грађана“.
-И даље ћемо нашу општину водити путем напретка и развоја, поштено, одговорно и коректно-поручио је Томаш, и у новом, другом узастопном а укупно трећем, мандату, челног човека ове крајишке општине.
РАДИКАЛ КОНДИЋ „ПОДЛЕГАО“
УЗ вд. начелницу инспекције Мирелу Милијаш, једино ново лице у новој прњаворској власти је потпредседник парламента НДП-ов Небојша Тодић.
-Место потпредседника је још у предизборној кампањи чврсто било обећано мени. Али пошто „ја“ нисам „ја“, ја сам „подлегао“!…-изустио је за говорницом „Шешељев“ радикал Милорад Мићо Кондић.
Касније је образложио да са својим трочланим клубом није желио да на конститутивној седници руши Томашеву већину.
Већина одлука, иначе, донесена је са 17 гласова, владајућег СНСД с 11, НДП-а два, и по једног одборника радикала, социјалиста, ДЕМОС-а и националних мањина, наспрам опозиционих девет СДС-а и три ДНС-а. Прњаворски парламент броји 29 одборника па је за доношење одлуке неопходно најмање 15 руку.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка
РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.
23. 06. 2026. у 08:02
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)