УСКОРО ПОЧИЊЕ ИМУНИЗАЦИЈА У БиХ: Ево које вакцине су изабрали, прве дозе стижу средином фебруара

Новости онлине

30. 01. 2021. у 16:23

ОД СРЕДИНЕ фебруара у БиХ ће почети испорука вакцина против корона вируса, путем "Ковакс" механизма, саопштено је данас из Министарства цивилних послова у Савету министара.

УСКОРО ПОЧИЊЕ ИМУНИЗАЦИЈА У БиХ: Ево које вакцине су изабрали, прве дозе стижу средином фебруара

Фото: Depositphotos

У саопштењу се прецизира да ће БиХ средином фебруара добити 23.400 доза вакцина произвођача “Фајзер”, а средином или крајем фебуара 153.600 до 259.200 доза вакцина “Астра Зенека”.

Министарство наводи да је о овоме данас обавештено из Глобалне алијансе за вакцине (ГАВИ).

Реч је о првој алокацији за БиХ вакцина које су добиле потребно одобрење Европске агенције за лекове (ЕМА) и које је одобрила Светска здравствена организација, истиче се у саопштењу.

(Српскаинфо)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (0)

Спој ритма и дечје маште - Хуманитарни мјузикл “Боки и КрокРоцкодилоси” за помоћ Фондацији Једро