МИНИСТАР РАЈЧЕВИЋ ОДЛУЧНО НАЈАВИО: Ово је почетак краја лажних диплома, следи ревизија свих високошколских установа
МИНИСТАр за научнотехнолошки развој, високо образовање и информационо друштво РС Срђан Рајчевић, поручио је данас да ће Република Српска пружити одлучан одговор на све негативне појаве у области високог образовања.

Фото: Р. С.
- Контролисаћемо издавање диплома, рад и ангажман наставника и сарадника, испуњеност услова за обављање делатности, а посебан акцент је сарадња са надлежним органима у Брчко Дистрикту и ФБиХ - казао је.
Он је на састанку Комисије за борбу против негативних појава у високом образовању у РС, поручио и да је уочено да сарадња инспекција није на задовољавајућем нивоу.
Састанку су присуствовали представници Министарства за научнотехнолошки развој, високо образовање и информационо дрштво, Министарства унутрашњих послова, Републичке управе за инспекцијске послове и Агенције за високо образовање.
- Ово је почетак краја приче о лажним дипломама и свега што се у области високог образовања у Српској појављује у негативном контексту. Позивам колеге у Федерацији и Брчко Дистрикту да уложимо заједничке напоре како би се обрачунали са мешетарима који зарад профита или друге врсте интереса уништавају садашње и будуће генерације - нагласио је министар Рајчевић.
На састанку Комисије је договорено да ће Агенција за високо образовање РС на следећем састанку предложити критеријуме и параметре за увођење система рангирања квалитета високошколских установа у Српској. Ова ранг листа ће служити као орентир послодавцима у јавном и реалном сектору приликом запошљавања.
- Републичка просветна инспекција ће предложити акциони план контроле рада високошколских установа. Комисија ће након извршене контроле рада свих високошколских установа, Влади Републике Српске предочити налазе са предлозима даљег поступања - рекао је министар Срђан Рајчевић.
Министарство за научнотехнолошки развој, високо образовање и информационо друштво ће приступити ревизији Регистра високошколских установа са фокусом на статус запослених наставника и сарадника.
Препоручујемо

ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: "Време је да се прогоне људи"
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је данас да намерава да "прогони људе" који су, по његовој оцени, покушали да се мешају у председничке изборе 2016. године тако што су тврдили да је Русија покушала да утиче на резултат.
22. 07. 2025. у 21:28

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (0)