УПЛАШЕНА САМ, ПОВРЕЂЕНА И ЉУТА НА ПРАВДУ: Пљачкаши потписали нагодбу са Тужилаштвом у Бијељини, пензионерка остала без пара и злата!
ПО споразуму о признању кривице, потписаном у ОЈТ Бијељина, Тужилаштво је сагласно да Окружни суд у том граду оптуженом Живану Глишићу изрекне казну затвора у трајању од четири године, а његовом саучеснику Душку Велимировићу три године и десет месеци робије.
Фото: Б. Милошевић
Они су оптужени за разбојништва у Бијељини, учињена на Богојављење ове године, 19 јануара, у околини Бијељине, када су, поред осталог, упали у кућу Раје Томић у Броцу, коју су завезали и однели из њеног дома 40 хиљада евра и накита у вредности од 15 хиљада евра.
Споразум су потписали, поред тужиоца Небојше Јовановића, оптужени и њихови браниоци. Оптуженима је, како се наводи, јасно да се, на овај начин, одричу права на суђење и на жалбу после одлуке Окружног суда у Бијељини, која ће бити коначна.
Радинка Раја Томић у свом допису, наводећи о чему се радило, да је остала без комплетне уштеђевине зарађене поштеним радом у Немачкој, каже да је, после споразума за који је сазнала, „уплашена, повређена и и љута на правду“.
- Јавно изјављујем да ће сав мој новац и злато које ми врати полиција донирати Републичком удружењу за лечење оболеле деце од рака - навела је Томићева у писаној изјави који потписују она и њен адвокат Душан Томић.
Наводи се и да је пљачкаше до Даздарева одвезао и после пљачке их вратио у свој стан Миодраг Зекић из Бијељине. Он их је, како се наводи, одвезао у Лозницу на аутобуску станицу, одакле су побегли за Београд.
Зекић је 6. фебруара посведочио полицији да је „торбу са парама избацио испред своје зграде“ од када јој се губи сваки траг.
Препоручујемо
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (2)