УБИЈЕН МИХАЈЛО СТУПАР ШМИТ: Тело пронађено јутрос у 10 часова

О. М.

11. 03. 2021. у 15:20

ПУ Приједор идентификовала је мушкарца који је убијен у насељу Рашковац и како сазнајемо ради се о Михајлу Ступару (47) званом Шмит из Приједора.

УБИЈЕН МИХАЈЛО СТУПАР ШМИТ: Тело пронађено јутрос у 10 часова

Фото: Депоситпхотос

Тело је пронађено јутрос око 10 часова у близини реке Сане. За сада нико није ухапшен или осумњичен за злочин, а није познато ни шта је мотив убиства.

- Све што можемо рећи је да се ради о кривичном делу убиства. Полицијски службеници предузимају све мере и радње на откривању починиоца - рекла је портпарол ПУ Приједор Звездана Алендаревић.

Извор близак истрази каже да Ступар има криминални досије и раније је довођен у везу са трговином дроге, па се не искључује могућност да се ради о криминалном обрачуну.

- Ступар је познат као вишеструки преступник, а раније је хапшен у полицијској акцији "Кондор" која је била усмерена на разбијање криминане групе која се бавила диловањем хероина и марихуне. Тада је ухапшено више особа и пронађена је одређена количина дроге - каже извор близак истрази.

Иначе, Ступар је у јуну 2018. године био жртва тешког кривичног дела, када је више пута избоден ножевима. За напад су оптужени Вања Вуковић и Далибор Раилић, који имају богате криминалне досијее и са којима се веома добро познавао. На терет им је стављено кривично дело наношење телесних повреда опасним оружјем, за које је запрећена новчана или казна до три године затвора.

У оптужници се наводи да су они Ступара позвали да се с њима провоза, а потом су га одвезли у шуму у месту Орловци, гђе су нагло зауставили возило и ножевима насрнули на Ступара. Уболи су га у раме, бут, надлактицу, натколеницу и леву страну грудног коша. У оптужници наводи да су Раилић и Вуковић током напада испитивали Ступара "зашто их одаје полицији", те зашто "уваљује" њих и извјесног Владу.

Незванично сазнајемо да се један од њих налази у затвору на издржавању казне.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"

НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.

20. 10. 2025. у 18:59

Коментари (0)

ЂОКОВИЋ ДОНЕО ШОК ОДЛУКУ: Ово је мало ко очекивао пред крај сезоне