ЗА КАЗНЕ ДУГУЈЕ 257.000 КМ: Сарајлија апсолутни рекордер по износу неплаћених саобраћајних прекршаја
ПОЛИЦИЈСКА управа Источно Сарајево привремено је одузела "фијат пунто" од Фарука Ј. (46) из Сарајева који у регистру неплаћених новчаних казни има дуг у износу од, веровали или не, 257.163 КМ!
Фото МУП РС
Апсолутног рекордера по износу неплаћених казни у БиХ полиција је 13. марта зауставила у Војковићима у Источној Илиџи при контроли саобраћаја, а испоставило се да нема возачку дозволу.
- Возач је управљао нерегистрованим возилом, без регистарских ознака и пре стицања права на управљање. Возило је привремено одузето, а увидом у службене евиденције утврђено је да је реч о вишеструком повратнику у чињењу прекршаја који у регистру новчаних казни има дуг у износу од 257.163 КМ - саопштено је из ПУ Источно Сарајево.
Од почетка 2020. године МУП РС је у "отвореном рату" са бахатим возачима и од тада је привремено одузето стотинак возила. Репресиван тренд је настављен и протеклог викенда.
Сем наведеног "пунта", по истом основу привремено одузета још четири возила.
Приједорска полиција је одузела три аутомобила, а међу њима и "ауди А6" којим је управљао Б. Ђ.
- Возило није регистровано, а Б. Ђ. је био за воланом иако има изречену забрану управљања моторним возилом. Такође, као вишеструки повратник у вршењу прекршаја за неплаћене казне дугује више од 18.000 КМ - саопштено је из ПУ Приједор.
ПОЛИЦИЈСКИ ДЕПО
ПРИВРЕМЕНО одузета возила депонују пред надлежну полицијску станицу, док суд не донесе решење о враћању или трајном одузимању. Возила обично буду враћена чим возач изврши уплату неплаћених казни. Цела процедура у неким случајевима траје веома дуго па поједина возила месецима "леже" у полицијском депоу.
Од Р. Г. је одузета "форд фијеста", која није регистрована, док возач није имао важећу возачку дозволу. Провером у регистру казни утврђено је да за неплаћене прекршаје дугује 3.990 КМ. Забрану управљања није поштовао ни С. Т. од којег је одузет "рено меган", док по основу неплаћених казни држави дугује преко 5.200 КМ.
У Поктозарју патрола је од Р. В. из Бањалуке одузела "фолксваген транспортер", на којем су се налазиле неприпадајуће регистарске ознаке. Возач, који је регистрован као вишеструки преступник, није имао ни положен возачки испит, док за неплаћене прекршаје има дуг у износу од 3.150 КМ.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)