БЕЗ ШКОЛЕ У ТРЕБИЊУ: Штаб за ванредне ситуације одлучио да настава за све ученике буде онлајн

Д. Цураћ

05. 04. 2021. у 12:48

НA подручју града Требиња и даље је неповољна епидемиолошка ситуација због чега је Штаб за ванредне ситуације одлучио да школа за све ученике до следеће седмице буде онлајн.

БЕЗ ШКОЛЕ У ТРЕБИЊУ: Штаб за ванредне ситуације одлучио да настава за све ученике буде онлајн

Фото: Д. Цураћ

-Иако је Републички штаб дозволио да ученици од I до V разреда основних школа крену са наставу ми у Требињу донели смо одлуку да остане настава на даљину за све учeнике. У наредном периоду пратићемо ситуацију и видети да ли ће се створити услови да бар они наставе школовање – рекао је Мишо Пешић, члан Штаба за ванредне ситуације.

У требињској Болници истичу да је стање и даље неповољно, да се хиругија спрема за ковид одељење, те да је повећан прилив пацијената из осталих општине источне Херцеговине.
-Од 103 позитивна пацијента њих 75 је са тешка клиничком сликом, од чега шест на респиратору. Ситуација је непромењена због чега завршавамо претварање хирургија у ковид одељење како би имали укупно преко 80 кревета за кисеоничке дозе. Нажалост, велики је прилив пацијената из осталих општина источне Херцеговине – истакао је Недељко Ламебта, в.д. директора Болнице Требиње.


ДНЕВНЕ БОЛНИЦЕ

Штаб је донео и одлуку да Дом здравља и Болница предложе локације за отварање дневних болница.
-То је у претходном период био предлог, а сада смо донели одлуку  да се задуже руководства Дом здравља и Болница и предложе шта би се могло да урадти у две канцеларије месних заједница како би олакшао пристип грађанима И да се неставрају велике гужве -  рекао је градоначелник Требиња Мирко Ћурић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје

РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.

18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).

18. 05. 2025. у 09:54

Коментари (0)

ЕНДИ МАРИ НА НОВОМ ЗАДАТКУ: Ево чиме ће се сада бави Британац