ПОЛИЦИЈА ЧУВА РЕД: Безбедност у источном Сарајеву на задовољавајућем нивоу
НАЧЕЛНИК ПУ Источно Сарајево Бранимир Шеховац оценио је стање безбедности, у минула три месеца, као стабилно и задовољавајуће. Кривична дела са већим степеном друштвене опасности нису регистрована, као ни прошле године у ово доба.
Фото: В. Митрић
Полиција којом руководи начелник Шеховац, један од најбољих старешина, не само у МУП РС. Расветљено је 65,3 одсто кривичних дела чији су актери били непознати. Укупна расветљеност кривичних дела 86,5 одсто што је зантно изнад просека најуспешнијих полиција и у Европи и свету.
Од 41 кривичног дело учињеног од непознатих починиаца, расветљена су 32 а из претходних година осам и то шест тешких крађа и две крађе.
Расветљена је и крађа аутомобила, које је пронађено и враћен власнику, а против извршиоца осумњиченог прдат је извештај надлежном тужилаштву, као и једно кривично дело изазивање опште опасности.
Регистрована су три кривична дела разбојништва, седам против живота и тела и један напад на овлаштено службено лице.
Евидентирано је 20 кривичних дела насиља у породици али начелник Шеховац сматра да ће правилном применом закона са новим изменама и допунама и одговарајућим санкција овај број бити смањен. Истиче јако добру сарадњу са свим онима коју участвују у примени закона, почев од тужилаштва, суда, и центра за социјални рад.
- Имамо добру сарадњу са републичким и општинским инспекцијским органима, комуналном полицијом, у време трајања појачаних мера у спречавању ширења корона вируса - каже начелник Шеховац.
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)