НОВИ ПОКРЕТ НА ПОЛИТИЧКОЈ СЦЕНИ СРПСКЕ: За председника Споне изабран Дарко Матијашевић (ФОТО)
У БАЊАЛУЦИ је формиран Српски родољубиви покрет - СПОНА, с амбицијом да предложи јединствену листу за наредне опште изборе 2022. у БИХ. ницијативу за стварање Покрета покренуо је велики број бораца, полицајаца, старешина, њихових потомака, из наметнутих ратова српском народу на просторима бивше СФРЈ.

Фото: Новости
За председника је изабран др Дарко Матијашевић, доктор економских и безбедносних наука, бивши пуковник ВРС, министар унутрашњих послова, шеф Војне мисије БИХ при НАТО и ЕУ и вишегодишњи амбасадор.
– Покрет има намеру да окупи широку лепезу удружења, организација, појединаца, као и политичких организација на основу озбиљне националне, родољубиве и политике јединства цјелокупног српског народа. Заштита статуса Републике Српске, уставом загарантована позиција аутономног државотворног простора Срба, и других народа и грађана је базична и кључна позиција политичког деловања, каже Матијашевић за Новости.
Истиче да јединствен наступ Срба у БИХ мора бити суштина будућег деловања. Покрет ће фокус такође дати на привредни и економски развој.
– Суштински и формално се треба и мора радити на постепеном и потпуном интегрисању реалног сектора, привреде и економије Српске и Србије, а по основу специјалних и паралелних веза. Исто, образовање и култура, наука и технологија, мора бити у потпуности компатибилна и интегрисана. Формално-правни акти, закони, државна управа Српске и Србије мора бити потпуно усклађена и идентично структурирана.

Фото: Новости
Јавна предузећа и јавни ресурси Српске морају да се интегришу у парцијалне и пројектне заједничке јавне корпорације Српске и Србије. Исто укључује и путну, жељезничку и осталу саобраћајну и инфраструктурну мрежу. Изменама изборних закона у Србији и Српској мора бити омогућено да барем 10 одсто народних посланика у парламентима Србије и Српске буде биран реципрочно.
Тако би у парламенту Србије било 25 посланика који су бирани из Републике Српске, а у Парламенту Српске осам посланика бираних са територије Србије, наводи Матијашевић.

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (1)