БАЊАЛУКА ОЧЕКУЈЕ АЛЕКСАНДРА ВУЧИЋА РАШИРЕНИХ РУКУ: Градски одбор СНСД-а - задовољство нам је и част да га угостимо
БАЊАЛУЧКИ Градски одбор СНСД-а, предвођен председником Владом Ђајићем, изразио је задовољство због предстојећег доласка председника Србије Александра Вучића и делегације Владе Србије у Бањалуку поводом Дана града.
Фото: С.М.
- С обзиром на то да је, на предлог Градског одбора СНСД-а и Владе Ђајића, Скупштина града донела одлуку да највеће градско признање додели председнику Србије Александру Вучићу, част нам је, а верујемо и свим Бањалучанима, што ће нам својим доласком указати поверење и захвалност - саопштено је из Градског одбора СНСД-а.
У саопштењу се додаје да Бањалука, али и циела Република Српска, гледају у Србију као искреног пријатеља који је увек спреман да пружи подршку.
- Ми смо један народ који Дрина не раздваја, већ спаја и верујемо да ћемо наставити заједно градити мостове који ће нас само још чвршће повезивати - истакли су у Градском одбору СНСД-а.
Из СНСД-а напомињу да ће, поводом Дана града - 22. априла, Кључ града председнику Србије Александру Вучићу уручити председник Скупштине града Бањалука Младен Илић.
Церемонији ће присуствовати председник и чланови Градског одбора СНСД-а, те одборници у Скупштини града.
(РТРС)
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (51)