НИЧЕ НОВО ЕТНО-СЕЛО: На Мотајици у србачком селу Ножичко у плану туристичка дестинација
КАДА је пре 17 година бањалучка фирма "МБ Импекс" узела на концесију 45 хектара пољопривредног државног земљишта у србачком селу Ножичко, најављено је подизање воћарских засада, а та вест обрадовала је мештане овог краја који су видели шансу за запошљавање на сезонским пословима.
Фото Приватна архива
- У старту сам засадио крушку виљамовку на 13 хектара, а након тога воћњак сам ширио садњом јабуке, дуње, кајсије и шљиве на 32 хектара - прича власник и директор "МБ Импекса", Милан Балаћ и додаје да на тој локацији годишње произведе око 500 тона свежег воћа одличног квалитета што представља гаранцију да ће квалитет имати и воћне ракије.
Воћњак је у почетку био затвореног типа, касније су почели да долазе пријатељи и пословни људи, који су се дивили лепотама овог краја, што је власника подстакло да почне стварати додатне садржаје за долазак већег броја посетилаца који воле природу.
ПОДРШКА Балаћ и Михољчић, Фото Приватна архива
- Тако је рођена идеја о отварању етно-села коме сам дао назив "Круг љубави", у коме сам већ подигао осам бунгалова са 24 лежаја, све од природног материјала и у старинском стилу, салон за ручавање, терене за кошарку, одбојку и мали фудбал, поставио столове за билијар и стони тенис, уредио бициклистичку стазу, саградио базен на отвореном и друге садржаје - каже Балаћ.
УГОВОР О КОНЦЕСИЈИ
ОДМАХ после рата, 1996, у Бањалуци сам основао фирму за производњу воћних ракија за што ми је недостајала сировинска база. Пријавио сам се на јавни оглас за доделу пољопривредног земљишта који је расписало ресорно министарство у Влади РС, понудио сам најбоље услове и постао концесионар на 45 хектара, почев од 2004, каже Милан Балаћ.
Он додаје да се за госте припремају специјалитети на ражњу, јела испод сача, пасуљ из земљаног лонца, роштиљ и други специјалитети домаће кухиње.
Балаћ каже да неће стати на овом нивоу туристичке понуде и већ размишља, да након пандемије, започне маркетинг за довођење гостију из иностранства, јер за то постоје услови, а један од њих је близина аеродрома у Маховљанима који је удаљен само тридесетак километара.
ПОНУДА Сала за пословне састанке, Фото Приватна архива
Ових дана, власника фирме у етно-селу у Ножичком посетили су начелник Одељења за привреду Србац Марко Михољчић и директорка Туристичке организације Србац Радислава Шушчевић, који су дали пуну подршку идеји о проширењу капацитета.
- Нова туристичка дестинација у Ножичком прошириће лепезу туристичке понуде Српца, а "Круг љубави" постаће препознатљиво место не само у овој регији, већ и шире - каже Шушчевићева.
Препоручујемо
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
КАКО ДАНАС ИЗГЛЕДА АЉОША ВУЧКОВИЋ Глумица објавила снимак из позоришта: "Велики и добри наш!"
ГЛУМИЦА Драгана Мићаловић дирнула је пратиоце објавом на друштвеним мрежама, где је поделила емотиван снимак легендарног глумца Аљоше Вучковића из позоришта. На видеу се види како глумац пева на сцени.
28. 12. 2025. у 08:48
Коментари (0)