НА ЛЕЧЕЊУ 61 ПАЦИЈЕНТ: Епидемиолошка ситуација у Бијељини и даље неповољна

В. Митрић

11. 05. 2021. у 09:05

ЕПИДЕМИОЛОШКА ситуација на подручју Града Бијељина, с вирусом корону вези, и даље је неповољна – саопштено је након седнице Градског за ванредне ситуације.

НА ЛЕЧЕЊУ 61 ПАЦИЈЕНТ: Епидемиолошка ситуација у Бијељини и даље неповољна

Фото: В. Митрић

Иако је регистрован благ пада броја заражених, лекари упозоравају да је клиничка слика оболелих све тежа, да највише оболева радно способно становништво од 40 до 50 година старости, а да није редак случај да су читаве породице хоспитализоване. 

У Ковид-болници тренутно је на лечењу 61 пацијент, од којих је 13 на респиратору, а 26 на кисеоничкој терапији. Све мере Градског штаба за ванредне ситуације усклађују се са мерама Републичког  и остају на снази до 24. маја, међу којима је допуштање рада базенима, биоскопима, као и одржавања такмичарских активности спортских организација и спортиста, уз строго придржавање прописаних мера.

Градски штаб апеловао је на матуранте да се због епидемиолошке ситуације не окупљају, а из Полицијске управе Бијељина поручили су да ће  евентулно непоштовање мера с тим у вези с санкционисати. Лекари су и овај пут скренули пажњу суграђанима да се одговорно понашају и поштују све неопходне противепидемијске мере.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (0)

Спој ритма и дечје маште - Хуманитарни мјузикл “Боки и КрокРоцкодилоси” за помоћ Фондацији Једро