"ПРИЈАТЕЉИ" ЗАРАДИЛИ ВРТОГЛАВУ СУМУ: Позната серија остварила скоро две милијарде долара од почетка емитовања

31. 05. 2021. у 20:01

ОКУПЉАЊЕ "Пријатеља" донело је сваком од шесторо главних глумаца чак по пет милиона долара. Међутим, то је само делић онога колико су зарадили током 27 година.

ПРИЈАТЕЉИ ЗАРАДИЛИ ВРТОГЛАВУ СУМУ: Позната серија остварила скоро две милијарде долара од почетка емитовања

Фото: Принтскрин јутјуб

Двадесет седам година након објављивања прве епизоде популарног ситкома, његове звезде и креатори, поново су у пуном сјају.

Дуго очекивано ново окупљање Пријатеља, односно специјал који је емитован у четвртак на Ејч-Би-Оу макс каналу (HBO Max), донео је Дејвиду Швимеру, Мету Лебланку, Метјуу Перију, Џенифер Анистон, Кортни Кокс и Лиси Кудроу по пет милиона долара, тврди извор Форбса.

Ова цифра није ништа специјално у односу на то колико су зарадили током скоро три деценије приказивања популарне серије.

Изузетно популарна телевизијска комедија остварила је готово 1,4 милијарде долара од почетка емитовања 1994. године. Од тога, процењује се да је шест звезда Пријатеља добило скоро 816 милиона долара зараде пре опорезивања, што је отприлике 136 милиона долара за сваког од њих.

Креативни тим серијала Дејвид Крејн и Марта Кауфман, као и коизвршни продуцент, Кевин Брајт, поделили су зараду од најмање 550 милиона долара.

Док су били емитовани на каналу NBC, од 1994. до 2004, Пријатељи су били обавезан ТВ садржај четвртком увече, заједно са серијама попут Сајнфелда и Вил и Грејс.

Ипак, само Пријатељи су привлачили у просеку 25 милиона гледалаца за сваку од епизода.

(РТС)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ НАС ЈЕ ТРАМП ПРЕВАРИО? Немачки медији брује, шок у Берлину због слања америчких система патриот Украјини

"ДА ЛИ НАС ЈЕ ТРАМП ПРЕВАРИО?" Немачки медији брује, шок у Берлину због слања америчких система "патриот" Украјини

ТО ЈЕ била велика нада у заштити од Путинових ракета: у понедељак је председник САД Доналд Трамп најавио да ће Украјини бити испоручено оружје, али да ће Европљани морати све да плате. Сада се испоставља да Немачка неће само финансирати, већ ће морати и сама да испоручи сопствену противваздушну одбрану, иако је већ сада у дефициту, пише немачки Билд.

19. 07. 2025. у 10:22

СКАНДАЛ ТРЕСЕ НЕМАЧКУ: Погледајте колико је Аналена Бербок потрошила на шминку за само три месеца

СКАНДАЛ ТРЕСЕ НЕМАЧКУ: Погледајте колико је Аналена Бербок потрошила на шминку за само три месеца

КАБИНЕТ бившег немачког канцелара Олафа Шолца издвојио је скоро 590.000 евра из јавних средстава за шминкање и уређивање изгледа државних функционера у периоду од 2022. до марта 2025. године, пише Билд позивајући се на податке немачке владе.

19. 07. 2025. у 11:16

Коментари (0)

ШЕШЕЉ ДОТУКАО ЗГУБИДАНЕ: Блокадери у друштво уносе насиље