НЕДЕЉА ПРОЂЕ - Ненад Милосављевић: Сваког тренутка можемо да изађемо на сцену
Ковид-бура полако се стишава. Да ли се "Галија" спрема да дигне сидро и пуним једрима заплови мирним водама?
Фото З. Јовановић
О протеклим и будућим временима овог бенда разговарали смо са његовим кормиларом Ненадом Милосављевићем, популарним Нешом Галијом.
* Ви ћете добро запамтити корону.
- Наравно, јер ме та болештина није заобишла. Прележао сам је прошле године, и због ње сам две недеље боравио у болници. Сада сам добро и одавно радим.
* Али и даље нема опуштања.
- Ма какви. И даље сам у борбеном положају, и поштујем све препоручене мере. Да бисмо се решили овог зла, неопходно је да се вакцинишемо. И ја сам то урадио.
* Ваша песма каже "Још увек сањам". Да ли сањате нека боља времена?
- Свако нормалан томе тежи. Не можемо много да утичемо глобално, али наш микросвет можемо да учинимо бољим. То се чини радом и пожртвовањем. Докле год постоје нада и снови, постоји и живот.
* Многим бендовима биће тешко да се врате у форму.
- Мислим да код нас то неће бити проблем. Сви ми из бенда доста вежбамо, и сваког тренутка можемо да изађемо на сцену.
* Када очекујете да "Галија" поново исплови до публике?
- То је тешко предвидети. Ми смо неколико пута до сада зацртали термине. Не бих више нагађао, пошто су се многи датуми изјаловили. Треба бити стрпљив, писати музику, јер нису само концерти битни. Они су само завршна фаза нашег рада. Сада пишем и бавим се собом.
* Ипак, где бисте волели да одржите концерте?
- Искрен да будем, нисам о томе уопште размишљао. Све ће то зависити од тренутних околности. Ниједан план не може да буде сто одсто сигуран.
* Колико вам недостаје публика, која даје љубав и енергију?
- Без публике нема никаквог смисла бавити се овим послом. Наравно да нам она недостаје, али, понављам, постоје и други музички послови. Сада је то припрема, а једног дана биће и концерата.
* Колико музика може да нам помогне да се осећамо боље?
- И публика и ми који се бавимо музиком, осећамо се млађим, бољим и свежијим. Човек је једино срећан када ради оно што воли.
* Шта вам је још обележило протеклу недељу мимо музике?
- Обилазио сам рођаке и пријатеље. Када дођу концерти, за то немам много времена. А боже здравља, доћи ће концерти.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)