ОЗВАНИЧЕНА ФУНКЦИЈА : Раде Радивојевић води удружење композитора

В. Н.

14. 06. 2021. у 23:00

УГЛЕДНИ композитор и музичар Раде Радивојевић именован је за новог председника Удружења композитора Србије, на изборној скупштини УКС, одржаној у недељу 13. јуна, у малој сали Коларчеве задужбине у Београду.

ОЗВАНИЧЕНА ФУНКЦИЈА : Раде Радивојевић води удружење композитора

Фото В. Данилов

Овим је само озваничено оно што је, у пракси, актуелно у последње време, јер је Радивојевић био в. д. председника. На функцији наслеђује музиколога Ивану Тришић.

Радивојевићу ће мандат трајати четири године, уз могућност реизбора.

Признати уметник је недавно добио награду овог удружења, "Дарко Краљић", за животно дело у домену популарне музике, за 2020. годину.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ ОТКРИО ВЕЗЕ УСАИД-А И ЦРТЕ: Организација Да смрадови оду добијала 190.000 евра, биће још много изненађења наредних дана

ВУЧИЋ ОТКРИО ВЕЗЕ УСАИД-А И ЦРТЕ: Организација "Да смрадови оду" добијала 190.000 евра, биће још много изненађења наредних дана

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обишао је у Ковину завршне радове на градском купалишту ''Шљункара'' и том приликом открио да је организација УСАИД плаћала 190 хиљада евра преко ЦРТЕ организацији која се зове "Да смрадови оду".

09. 03. 2025. у 11:56 >> 13:15

Коментари (0)

ТАЧНО ЈЕ... Карлик Џонс открио због чега је дошао у Партизан