ТУЖНА ИСТИНА О ЛУКАСОВОЈ ПЕСМИ "ЛЕШЋЕ": Ево коме је посвећена - дрога му је дошла главе
ПЕВАЧ Аца Лукас открио је у својој аутобиографији коме је посветио песму "Лешће". Наиме, он је стихове свог великог хита посветио другу који се предозирао.

Фото: К. Михајловић
- Песма "Лешће" је посвећена мом пријатељу који је умро од последица дрогирања и она је позив свима да кажу не дрогама. Песма је настала 1985. године и сви из моје генерације су је знали на Карабурми и пре него сам је снимио. Морао сам да снимим и отпевам ту песму, јер је нераскивиди део мог живота - открио је Аца.
- Иако у мом оку понекад, док је певам, други не примете сузу, моја душа плаче. Песма је инспирисана причом о девојци са Карабурбе која свакодневно одлази на гробље "Лешће" и носи цвеће на гроб свог умрлог момка. Он је умро од последица дрогирања. Сваки пут пре него отпевам, волим да публици објасним коме сам је ја посветио свом покојном пријатељу који је такође умро од последица дрогирања. Никад нисам хтео да снимим спот за ту спесму, јер сам знао да би то био мој последњи снимак - објаснио је Лукас у интервјуу за "Новости".
У наставку прочитајте речи песме "Лешће":
Појачај стари радио
нека полуде комшије
обуци плаве фармерке
нек буде као раније
Укради руже најлепше
што вире изнад ограда
у баштама испод Звездаре
уместо мојих поздрава
И крени ка крају града
тамо, у ливаде цветне
реци да мени си посла
ако те неко сретне
Реф.
Хеј, Лешће, Лешће шарено
нека види јутра тог
ко је мене волео
хеј, Лешће, Лешће
нека види проклето
коме ме је отело
Видим јој сенку, долази
она у златној спаваћици
ноћас ће ме пољубити
а ти ћеш ме изгубити
И ако те некад пробуде
птице што рано полећу
ти буди, буди најлепша
нек се за тобом окрећу
Препоручујемо

ВУЧИЋ СЕ ХИТНО ОГЛАСИО ИЗ АВИОНА: Стигла ми је фантастична вест од Ђорђе Мелони (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић огласио се из авиона и рекао да му је стигла фантастична вест из Рима.
04. 04. 2025. у 12:49

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта
ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.
02. 04. 2025. у 10:16

КРАХ БРАКА НАКОН 14 ГОДИНА? Вилијам ангажовао адвокатску фирму која је разводила Дајану и Чарлса
ВАЖИЛИ су за најскладнији краљевски пар, а у последње две године мало-мало шушка се о могућим проблемима и потенцијалном разводу.
04. 04. 2025. у 20:19
Коментари (0)