ПОКЛОНИО СЕ СЕНИМА ПРЕТКА: Принц Филип Карађорђевић летује у Црној Гори
ПРИНЧЕВСКИ пар Филип и Даница Карађорђевић август проводе у Црној Гори.
Фото Твитер/Филип Карађорђевић
- Поклонили смо се сенима мог претка, краља Николе Првог Петровића Његоша. Нека је вечна слава државнику, реформатору, песнику и господару Црне Горе. Благо оном ко довијека живи, имао се рашта и родити - твитовао је принц Филип, уз фотографије из Дворске цркве у Ћипуру, на Цетињу, где почива краљ Никола.
Карађорђевићи су потом посетили Цетињски манастир и митрополита црногорско-приморског Јоаникија, а онда и Његошев маузолеј на Ловћену.
Одавши му пошту, принц је цитирао стихове великог Његоша о свом претку: "Ал' хероју тополскоме, Карађорђу бесмртноме, све препоне на пут бјеху, к циљу доспе великоме, диже народ, крсти земљу, а варварске ланце сруши, из мртвијех Срба дозва, дуну живот српској души."
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)