ЗБОГ ”СЕВЕРИНИНОГ СЛУЧАЈА” НЕВЕРОВАТАН ПРЕСЕДАН: Суд у Хрватској забранио писање локалном порталу
- ЗАБРАЊУЈЕМО писање порталу Х-алтер о Поликлиници за заштиту деце у Загребу - гласи пресуда Општинског грађанског суда која је изазвала буру реакција у Хрватској.

Фото: Инстаграм/severina
Не памти се од Туђманових времена да је медијима забрањено о нечему да пишу, а повод за овакву судску пресуду највероватније је ”Северинин случај”.
Наиме, портал Х-алтер објаво је дугачки интервју са певачицом у којој је изнела низ оптужби око додељивања скрбништва њеног сина бившем партнеру Милану Поповићу. Северина је оптужила многе појединце и установе да су манипулисали код доношења одлуке о старатељству, а на листи се нашла и Поликлиника за заштиту деце и њена директорка Гордана Буљан Фландер.
У међувремену је Поликлиника демантовала да је имала икакве везе са овим случајем, а стигла је судска одлука да је забрањено објављивање прогграмског садржаја на том порталу у којима се износе информације које се односе на достојанство, професионални рад и достигнућа директорке Буљан Фландер и Поликлинике.
Загребачки градоначелник Томислав Томашевић тврди да се тако нешто никада није догодило и одмах сменио Управно веће Поликлинике, а реаговала је и министарка културе Нина обуљен Коржинек коментаром да је невероватно да се некоме забрањује писање.
Ауторка интервјуа са Северином, новинарка Јелена Јиндра, тврди да се судским мерама одузимају деца и ненасилним родитељима, што је установила након што је контактирала многе родитеље.
- Захваљујем Северини јер оваква реакција медија данас не би постојала да није било тог интервјуа који је након два дана имао више од 100.000 прегледа и мислим да је Северина Вучковић направила веома много за друге родитеље жртве овог система за заштиту деце, тврди новинарка.
Препоручујемо

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)