ЕВО КОМЕ ЈЕ ПОСВЕЋЕНА ПЕСМА "ПУКНИ ЗОРО": Њему је Мањифико болним стиховима одао почаст

Ј. Л.

06. 10. 2021. у 10:55

НАДА Видовић, рођена Пешут, једна од 2.800 српске деце избављене из мађарског логора Шарвар, тетка је музичара Роберта Пешута Мањифика.

ЕВО КОМЕ ЈЕ ПОСВЕЋЕНА ПЕСМА ПУКНИ ЗОРО: Њему је Мањифико болним стиховима одао почаст

Фото Танјуг

Он је син Надиног рођеног брата Светислава који живи у Љубљани.

Ни после 80 година Нада не забораља страхоте, глад и страх које је преживела те 1941. године. Њеног оца претукли су и изболи бајонетима још у Рогатици, пре него што су кренули. Он је крај рата дочекао у Немачкој, а са малим братом мајка га је све време чекала у Мађарској. Сви су мислили да се неће вратити. Имали су салаш и кућу, ништа није сачувано, све је било похарано. Кућа је била пуна сламе и метака.

Чувену песму "Пукни зоро" Мањифико је посветио њеном оцу, а свом деди Душану Пешуту, с поносом нам је открила наша саговорница Нада.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУК СТРАНИЦИ

Бонус видео:

У НОВОМ ИЗДАЊУ: Лидија Вукићевић непрепознатљива

 

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.

12. 02. 2026. у 09:41

Коментари (0)

ЗМИЈАНАЦ - НЕ ЋУТИ: Чоли су због РЕКЕТА бацили бомбу! Не ваља ништа, лоше је време - подсећа на неко прошло...