ТО ЈЕ НАЈБОЉИ БЕНД ЗА КОЈИ НИКО НИЈЕ ЧУО: Група ОПС Боде Нинковића представила, после 44 године, први албум
САМОСТАЛНА занатска музичко-деликатесна радионица, како сами себе описују, ОПС, објавила је, после чак 44 године од настанка, деби албум "Мала продавница деликатеса" ("Мултимедија мјузик") и представила га данас у београдској "Комбанк дворани".

Фото В. Данилов
Специфичност групе, коју описују као "најбољи екс-ју рок бенд за који нико није чуо", јесте да га предводи познати глумац Слободан Бода Нинковић, који је композитор, коаутор неколико текстова и главни певач. ОПС чине и суоснивач бенда, текстописац, вокал и креатор сценског наступа Јовица Тишма Јоцко, гитариста Драгољуб Мартић Браца, клавијатуриста Миодраг Надашкић Нале, басиста Зоран Лазаревић Зоћа и бубњар Лазар Пантић.
На албуму је 10 "деликатесних љубавних песама заустављених у развоју, надограђених искуством, и животним и музичким, са потпуно новим аранжманима, али неодвојивих од доброг рокенрола". Неколико нумера презентовано је данас уживо, где се видело да је бенд чврст, увежбан, и своју, за наше поднебље јединствену варијанту рокенрола са театарским моментима изводи на убедљив начин. Промоцију су увеличали Драги и Жика Јелић ("ЈУ група"), Ирфан Менсур, Влада Јанковић Џет, чланови Бајагиних "Инструктора"...
Први човек "Мултимедија мјузика" Родољуб Стојановић подсетио је да је његова издавачка кућа прошле године објавила Нинковићев и Тишмин заједнички пројекат за децу, "Чудне речи":
- Омладинци Бода и Јоцко су ме позвали пре осам месеци. Допао ми се материјал, подсетило ме на пионирске дане, па сам рекао да морамо албум да промовишемо 29. новембра. Диск ће се појавити у продаји око 10. децембра.
Рок новинар и публициста Александар Жикић је први пут гледао ОПС на једној давној "Гитаријади" у Смедереву.
- Они су и победили - сећа се Жикић.
- Закључио сам тад да је реч о врло перспективном бенду. Показало се да сам у праву јер, једва нешто више од 40 година после тог догађаја, објавили су први албум (смех). Он промовише добро расположење, а није баналан. Он је, такође, духовит, а није пародичан.
Жанровски је неоптерећен - од базичног рокенрола, преко хард-рока, репа до шансоне.
Албум је непретенциозан, то је његов значајан квалитет. Нема претензија да буде ни духовит, ни забаван, ни сетан, ни друштвено освешћен и критичан, а ипак све то јесте.
Бода Нинковић је од ране младости био везан за музику, али је, за разлику од брата Љубе, касније ипак одабрао другачији професионални пут.
- Пре 10 година је наш гитариста преминуо, и ми смо тим поводом направили концерт - каже за "Новости" Бода.
- Пре годину и по дана смо схватили да треба да урадимо нешто, и скупили смо се. Нисмо ово направили да бисмо јурили неку каријеру.

ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се нацији из Палате Србија после четири дана узастопног блокадерског дивљања и напада на објекте, полицију и грађане. Поручио је да је питање дана када ће блокадери да отворено убијају на улици, јер им је само то преостало. Рекао је да ће се у наредним данима чинити да се држава повукла, а онда ће показати сву своју одлучност и искористити сва средства на располагању да се врати поредак и мир у земљу. Са народом и грађанима заједно, победићемо ово зло, поручио је Вучић.
17. 08. 2025. у 12:14 >> 12:44

"СРАМ ВАС БИЛО ЗА СВЕ ШТО РАДИТЕ" Вучић са презиром одговорио Жаклини Таталовић на добацивања и упадице
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић одговорио је на упадице и добацивања новинарки Н1 Жаклини Таталовић.
17. 08. 2025. у 14:28

РАЗВОД АНИ ТЕШКО ПАО: Једна фотографија је доказ колико ПАТИ
НЕКАДАШЊА тенисерка Ана Ивановић, ухваћена је на плажи у опуштеном издању, али оно што је свима запало за око јесте избор књиге коју је држала у рукама.
18. 08. 2025. у 07:20
Коментари (0)