БУГАРСКИ ГЛУМАЦ ИЗ ЈУЖНОГ ВЕТРА ОТКРИО: Деда ми је из Ниша, моја крв је делом и српска
БУГАРСКИ глумац Маријан Валев (52), ког ових дана гледамо у филму "Јужни ветар - Убрзање" који је видело 600.000 људи, открива да је пореклом Србин!
Фото: Принтскрин/Инстаграм/ marianvalev_fan
Велику популарност стекао је главном улогом у серији "Балканска мафија", а мало ко зна да му је деда Нишлија.
Негативац Чавдар из наставка хит акције Милоша Аврамовића каже да се веома поноси српским пореклом.
- Мој деда је рођен у Нишу и тамо је живео дуго година. Касније је емигрирао у Бугарску, где је засновао породицу и настанио се. Тако да је моја крв делом и српска. Православац сам као и ви, а слични су нам и менталитет и језик - прича Валев.
Маријан каже да се зато на снимању "Јужног ветра" осећао као код куће. - Ово је први пут да глумим у неком српском филму. Био сам почаствован када ме је Милош Аврамовић позвао да будем део екипе заједно са Милошем Биковићем и Миодрагом Радоњићем. Од момента када сам дошао у Србију осећао сам се као код куће. Српски језик доста разумем, али га не говорим баш најбоље - искрен је глумац, који је одушевљен како су га дочекале колеге из Србије:
- Биковић и Радоњић су били добри према мени и често смо у паузама од снимања разговарали о приватном животу, улогама и филмовима. Много волим Србе, диван сте народ.
Валев открива да се у паузама од снимања опуштао уз домаћу ракију са својим колегом и земљаком Захаријем Бахаровим, који у филму игра Кирила. - Пробао сам шљивовицу и дуњу и могу вам рећи да су одличне. Скоро сваког дана након снимања Захари и ја бисмо попили по две ракијице пред вечеру - прича глумац.
(Информер)
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба
ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.
14. 02. 2026. у 14:35
Коментари (0)