СПОМЕНИК ТОЗОВЦУ И НОВИЦИ? Становници Краљева одају почаст великанима српске народне музике

Г. Ћ.

25. 02. 2022. у 10:23

УКОЛИКО Министарство културе и информисања на конкурсу "Градови у фокусу" одобри средства за пројекат краљевачке локалне самоуправе, становници тог града планирају изградњу заједничког споменика великанима српске народне музике - Предрагу Живковићу Тозовцу и Новици Неговановићу, који су преминули прошле године.

СПОМЕНИК ТОЗОВЦУ И НОВИЦИ? Становници Краљева одају почаст великанима српске народне музике

Фото Фејсбук / Фото Архива "Новости"

Према речима Милоша Милишића, помоћника градоначелника Краљева за културне манифестације, локална самоуправа је код Министарства конкурисала са пројектом који је везан за 140-годишњицу откако је краљ Милан преименовао тадашњи Карановац у Краљево.

- У оквиру тог пројекта планирано је подизање заједничког споменика рођеним Краљевчанима Тозовцу и Неговановићу - каже нам Милишић. - Претпостављам да ће споменик бити у центру града, али ће урбанисти о томе дати коначну реч. То ће свакако бити ново туристичко и културно обележје града.

Иницијативу је покренуло Завичајно друштво Краљево, а да ли ће Краљевчани на конкурсу добити средства за реализацију пројекта, биће познато до 1. априла.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година (ФОТО)

ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: "Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година" (ФОТО)

ЖЕНА по имену Хејли Хупер открила је да јој самопоуздање „уништава“ љубавни живот јер мушкарци сматрају да је „превише застрашујућа“.

23. 05. 2025. у 18:06

Коментари (0)

МАРАДОНА У ЦЕНТРУ СВЕГА: Нестварне сцене у Напуљу пред меч сезоне (ВИДЕО)