ЖЕЉКО ЈОКСИМОВИЋ О КОНСТРАКТИ: Када сам је чуо, нисам добро реаговао, врло је могуће да победи
КАНТАУТОР који се више пута такмичио на Песми Евровизије, Жељко Јоксимовић, прокоментарисао је нашу овогодишњу представницу Констракту и њену нумеру "In Corpore Sano".
Жељко Јоксимовић, Фото В. Данилов
Јоксимовић је сада по први пут реаговао на нумеру која ће представљати Србију на овогодишњој Евровизији у Торину и открио како му је иста постала фаворит.
- По мом мишљењу то је нешто потпуно ново, нешто што има оправдања. Изненађење је за све, вишеслојна је песма са прегршт порука које у себи носи. Нисам сигуран да су сви људи видели баш све те поруке и протумачили на прави начин - рекао је Жељко и додао:
- Кад сам је чуо нисам толико добро реаговао, али када сам је видео и чуо у исто време, онда ми је комплетна слика била јаснија. Мислим да је то један концепт који врло могуће може да победи на Евровизији, без обзира шта кладионице говоре. Ја сам сигуран да су то прва три места - рекао је Јоксимовић за Еxтра ФМ.
Подсетимо, Жељко Јоксимовић је два пута представљао Србију на овом европском такмичењу, али је још два пута компоновао песме за друге извођаче.
Наиме, 2004. године учествовао је на Евровизији са нумером "Лане моје" и остварио је невероватан пласман. Јоксимовић је тада заузео друго место, одмах иза победничке нумере "Wild Dances" у изведби украјинске певачице Руслане.
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (1)