РТС СЕ ОГЛАСИО О НАПАДИМА НА КОНСТРАКТУ: Објаснили одакле слово Z на сликама (ФОТО)
НАКОН напада на представницу за песму Европе Ану Ђурић Констракту због фотографија постављених на евровизијском твитер налогу РТС-а, Радио Телевизија Србије огласила се саопштењем.
Фото В. Данилов
Саопштење преносимо у целости:
"Радио Телевизија Србије оштро осуђује непримерене инсинуације неких појединаца на друштвеним мрежама да сто на фотографији наше представнице на Песми Евровизије, због тога што подсећа на слово „З“, уједно „представља подршку руској војсци у рату у Украјини“. Одлучно демантујемо било какву сличну намеру и сматрамо злонамерним довођење у везу наше представнице са актуелном политичком ситуацијом у свету. Столови на фотографији се више од три године користе за потребе наших емисија, а у овом случају су искоришћени за само једно фотографисање. Учитавање неког новог смисла том сценографском елементу апсолутно је бесмислено, а у неким случајевима и злонамерно.
Оригиналан наступ и појава представнице Србије интригирају не само нашу, већ и светску јавност, али увек и једино као уметнички перформанс за који је сигурно да је окренут љубави према човеку и животу".
Препоручујемо
ДА ЈЕ НОРМАЛНА ИЗВИНИЛА БИ МИ СЕ: Ева жестоко о Констракти - она мене познаје
11. 04. 2022. у 08:29
"А ГДЕ ЈЕ ЛАВОР": Констракта уочи Евровизије напустила Србију (ФОТО)
06. 04. 2022. у 09:20
СНИМАК КОД УМКЕ О КОМ СЕ ПРИЧА: Видите шта је камионџија урадио од свог возила (ВИДЕО)
02. 04. 2022. у 20:28
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Неће више наступати: Здравко Чолић одбио концерте, ово је разлог
КАО разлог Здравко Чолић је навео умор, али и унапред договорене породичне обавезе.
21. 04. 2026. у 10:37
Коментари (3)