ЊИМА ЈЕ СРПСКА ПУБЛИКА ДАЛА 12 ПОЕНА: Ко су Молдавци који су засвирали хармонику на Евровизији?

Новости онлајн

15. 05. 2022. у 17:46

КОНСТРАКТА је пета на Еворовизији и то пре свега захваљујући гласовима публике широм Европе. Међутим, публика у Србији је решила да највише поена да Молдавији и симпатичном бенду Здоб ди Здуб.

ЊИМА ЈЕ СРПСКА ПУБЛИКА ДАЛА 12 ПОЕНА: Ко су Молдавци који су засвирали хармонику на Евровизији?

Фото: Twitter printscreen/Eurovision

И док се српски жири одлучио ипак да им је Азербејџан имао најбољу песму, српски гласачи су највише гласали за бенд који у својој музици комбинује фолк и панк и познат је у целом свету по својим енергичним наступима, пише "Блиц".

Молдавски бенд "Здоб си Здуб" је један од њихових најпознатијих продукта тамошње музичке сцене. Свирају широм Европе још од деведесетих, а ово им је треће појављивнаје на Евровизији. Претходна су била 2005. и 2011. године.

Иако звуче као да су излетели из неког Кустуричиног филма, ипак овај музички фазон којим су нам се представили, није скроз репрезентативан у односу на оно што они заиста свирају.

Песма је направљена у сарадњи са оркестром „Фраțии Адвахов“ који су повукли мало више на "двојку" због које је и највише наша публика полетела ка њима.

Песма се зове "Тренулеțул" илити Воз, и у песми покушавају да споје љубав између два народа румунског и молдавског.

Бенд је одлично прошао код публике, али и код колега, који су сви увек ђускали импровизована кола у греен роом-у, па се тако и наша екипа није издвајала.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

THE DORCOL RESIDENCE ПРЕДСТАВЉЕН НА ДОГАЂАЈУ ГОДИНЕ: Нови стандард луксузног становања у Београду