МОЛДАВИЈА ПОКРАДЕНА: Откривена превара, 12 бодова од Румуније отишло Украјинцима
ЕВРОПСКА радиодифузна унија /ЕРУ/ другачије је распоредила поене које су румунски чланови жирија доделили учесницима "Евровизије", па је тако Украјина, уместо Молдавије, добила максималан број поена од Румуније, саопштио је румунски јавни медијски сервис ТВР.

Фото: Twitter printscreen/Eurovision
ЕРУ је саопштила да је из такмичења искључила жири шест земаља пред саопштавање резултата гласања, позивајући се на "неправилну шему за гласање", али није навела о којим државама је реч.
Када је било време да се саопшти резултат гласања румунских чланова жирија, представница Румуније Еда Маркус није се појавила у телевизијском преносу.
- Били смо изненађени када смо открили да се гласање румунског жирија није урачунало у коначан резултат. Организатори су другачије поделили бодове учесницима финала у име наше земље. Наглашавамо да је румунски жири одлучио да максималан број поена додели представницима Молдавије - истиче се у саопштењу румунске телевизије.
У саопштењу је наглашено да ни жири нити представници ТВР након другог полуфинала нису обавештени о сумњама у вези са гласањем из Румуније, што наговештава да су правила промењена током такмичења, а да учесници нису унапред обавештени, пренео је "Спутњик".
Молдавија је услед измена у гласању остала без поена из Румуније. ТВР је затражио од организатора "Евровизије" да појасни разлоге зашто су резултати гласања у Румунији промењени на "нетранспарентан начин".
На овогодишњој "Евровизији" у Торину у суботу, 14. маја, победила је украјинска група "Калуш оркестра". Украјина је након гласања жирија и јавности освојила 631 поен, док је представник Велике Британије Сем Рајдер освојио друго место са 466 бодова.
БОНУС ВИДЕО: УВЕК ИСПРЕД ДРУГИХ: Прослављен други рођендан "Магазина Новости"
Препоручујемо

ОГЛАСИЛИ СЕ ЦРНОГОРЦИ: Гласање на „Песми Евровизије“ протекло у редовној процедури
15. 05. 2022. у 22:19

ЏЕЈ ДИ ВЕНС УДАРИО НА ЗЕЛЕНСКОГ: То што он ради је апсурдно
У ИНТЕРВЈУУ за интернет портал УнХерд , амерички потпредседник Џеј Ди Венс назвао је нападе украјинског председника Володимира Зеленског на САД „непродуктивном реториком“ и „апсурдним“.
15. 04. 2025. у 10:27

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"СИНА СМО САХРАНИЛИ У НИКШИЋУ" Жељко Самарџић о највећој животној трагедији: "То је била туга за све нас"
ПЕВАЧ проговорио о болној теми.
15. 04. 2025. у 10:18
Коментари (1)